Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ciąg dalszy prac w Parku Centralnym na Felinie (zdjęcia)

Miasto zawarło umowę z wykonawcą na budowę ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem przy ul. W. Jagiełły do ul. Zygmunta Augusta. To kontynuacja odcinków wykonanych w 2020 roku i realizacja projektu zaproponowanego przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie te działania mają na celu zagospodarowanie tego terenu w przyszłości jako Park Centralny na Felinie.

– Podejmujemy kolejny krok, dzięki któremu zielona przestrzeń na Felinie zostanie w przyszłości kompleksowo i spójnie urządzona. Mieszkańcy zyskają wygodne połączenie między ulicami, które poprawi komunikację w dzielnicy. Miejsce to stanie się jeszcze bardziej komfortowe, sprzyjające spacerom i rekreacji – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Teren objęty inwestycją znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 52, pomiędzy ulicami Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta oraz w pasach drogowych tych ulic. Zaprojektowane nowe ciągi pieszo-rowerowe i chodniki mają łączną długość ok. 370 m i stanowią kontynuację wykonanego w 2020 r. odcinka ciągu pieszo-rowerowego. Łączą one istniejące fragmenty z ulicami Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta. Szerokość ciągu na zaprojektowanych odcinkach, tak jak na już istniejących, wyniesie 3,5 m, z czego 2 m będzie stanowiła ścieżka rowerowa, a 1,5 m chodnik.

Ścieżka rowerowa zostanie włączona do jezdni ulic Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta. Nawierzchnia ścieżki będzie asfaltowa, natomiast chodniki powstaną z kostki brukowej, zaś na terenie zielonym z płyt chodnikowych. Teren zostanie oświetlony, staną też tam nowe ławki z oparciem oraz kosze na śmieci.

Realizacja zadania to realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego z 2020 roku Park Centralny na Felinie – etap II, na który zagłosowało 1437 osób. Budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem potrwa pół roku. Jej koszt to 477 tys. zł.

Ciąg dalszy prac w Parku Centralnym na Felinie (zdjęcia)

Ciąg dalszy prac w Parku Centralnym na Felinie (zdjęcia)

Ciąg dalszy prac w Parku Centralnym na Felinie (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

3 komentarze

  1. Zygmunt z ulicy Zygmunta

    Kogoś chyba pogięło. Kilka krzaków i ławeczka to park centralny i miejsce spacerów?