Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

W ramach przebudowy ulicy chcą wyciąć ponad 230 drzew, mieszkańcy mówią o rzezi zieleni. Dziś pojawiły się na nich wstążki (zdjęcia)

Mieszkańcy osiedla o przebudowie ulicy wiedzą, jednak nie mają świadomości, że wraz z tym zniknie 236 drzew i 145 krzewów. Informacja ta wywołała spore poruszenie. Mają nadzieję, że uda się je uratować.

61 komentarzy

  1. Nie zgadzam się na wycinkę drzew i krzewów ! To są płuca miasta ! Chroniące od hałasu ! A tyle mówi się o Zielonym Ładzie i ekologii . Mały być wyremontowane ulice i chodniki. Nie było mowy o wycinaniu drzew. Nie chcę patrzeć tylko na parkingi, które są i tak dookoła . Deweloperzy budując mieszkania powinni wybudować parkingi podziemne . Jak zwykle okłamano ludzi, nie mówiąc całej prawdy!

  2. np. Koreańczycy potrafią przesadzać dorosłe drzewa, chyba im się to opłaca

  3. U nas najważniejsze, aby deweloperzy zarobili, więc stawiają blok obok bloku w odległości wyciągniętej ręki, zamiast tak projektować osiedla, żeby liczba mieszkań była dostosowana do liczby miejsc parkingowych plus ogólny parking dla przyjezdnych. Mniej bloków, więcej miejsc parkingowych i dużo zieleni. W końcu drzewa to czystsze powietrze, mniej kurzu, większa wilgotność, mniej odczuwalne upały, mniej zalanych terenów. Miasto, miastem, ale to mieszkańcy i ich potrzeby są najważniejsze, a nie tylko dobro deweloperów, a później nie ma gdzie parkingu zrobić. Proponuję spojrzeć na Węglin Połud. – TRAGEDIA. Ulica Berylowa od Onyksowej do Jantarowej kałuże co deszcz, czy topniejący śnieg, trawniki miasta pełne śmieci, bo nigdzie nie ma ani jednego kosza, brak chodnika, więc ludzie brodzą, albo chodzą w kurzu i obowiązkowo w butach na płaskich obcasach, brak kanalizacji deszczowej, więc pod blokami zbiorniki retencyjne. A drzew tyle co na lekarstwo, ale za to blok na bloku. Najwyraźniej Miasto od ponad 20 lat nie kończy Berylowej, aby ludzie mieli gdzie parkować i nie narzekali, że wszystko zostało źle rozplanowane. Najpierw infrastruktura drogowa z uwzględnieniem zieleni, a potem bloki z parkingami!

  4. Do JARUS – proszę spojrzeć na Stary Las Węglin/Stasin. W środku lasu porobione wielkie polany. Tegoroczna wycinka. Drzewa wyrwane przez wichurę stoją poopierane o inne drzewa, a powycinano mnóstwo drzew nieuszkodzonych.

  5. Ciekawe,dla którego dewelopera to jest robione?przecież jest dużo ważniejszych z większym ruchem ulic w opłakanym stanie,a tu remont osiedlowej uliczki.

Dodaj komentarz