Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W połowie lutego zostaną otwarte hotele i miejsca noclegowe, kina oraz teatry. Restauracje, siłownie i kluby fitness nadal zamknięte (wideo)

W piątek rano premier Mateusz Morawiecki poinformował o luzowaniu obostrzeń od przyszłego piątku. Zostaną otwarte hotele i miejsca noclegowe, kina oraz teatry. Niestety nadal zamknięte pozostaną restauracje, siłownie oraz kluby fitness.

Trwa obecnie konferencja prasowa, na której premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje o luzowaniu pewnych obostrzeń.

Otwarte od przyszłego piątku będą hotele i miejsca noclegowe, kina, filharmonie oraz teatry. Dopuszczalny będzie również sport na świeżym powietrzu, otwarte zostaną także baseny. Wszędzie musi być przestrzegany bezwzględny reżim sanitarny.

Niestety nadal zamknięte pozostaną restauracje, siłownie i kluby fitness. Wszystko zależne jest od rozwoju epidemii w kraju. Premier zaapelował, aby jeszcze chwilę wytrzymać.

(fot. wideo KPRM)

42 komentarze

 1. Czyli otwieramy wszystko to, gdzie jest wiekszosciowy udzial kapitalu zagranicznego, a caly polski biznes wstrzymujemy. Tak trzymaj Polsko !

  • Tak, zwłaszcza te franczyzowe sieciówki fitness i siłownie z abonamentami to polskie jak choroba.

 2. To znaczy, że mogę już pojechać i przenocować w hotelu, ale mam w pokoju hotelowym wpierdzielać pasztetową z Biedry, bo do hotelowej restauracji nie wejdę?

  Mądre to niezmiernie, musieli długo nad tym myśleć.

  • Przecież tak do tej pory jadłeś to czego się czepiasz.

  • A potem przyznali sobie po premii 😉

  • Czego się spodziewasz po tak odrealnionych osobistościach. Chwila dla Mateusza to prawie pół roku, więc o czym my tu w ogóle mówimy, o jakim myśleniu.
   Na szczęście Polacy przez lata nauczyli się kombinować, zapewne kupisz sobie jedzenie w hotelowej restauracji i weźmiesz je na wynos do pokoju.

   • Ostatni raz w hotelu nocowałem w drugiej połowie października i co do restauracji to był wyjątek, że dla gości hotelowych były otwarte.
    Teraz nic o tym nie słychać.

 3. Restauracje, siłownie i kluby fitness bardzo łatwo przejąć przez zajmujące się tym sieciówki i to jest odpowiedź czemu… Hotele już częściowo padły ale miłościwie nam panujący dobiją resztę przy następnej okazji. Jak to leciało? Wasze ulice nasze kamienice?

 4. Co za łaskawcy! Teraz otwierają baseny, a lodowiska na świeżym powietrzu pewnie otworzą w czerwcu?

  • Baseny, to jest to. Kto był to wie, że ciężko czasem nie łyknąć wody a potem wydalić ją z jamy ustnej. Przyznajmy, że chlor zabija koronawirusa, ale i tak ryzyko natknięcia się na czyjąć wydzielinę jest większa niż w innych przypadkach. No chyba że Mateusz wprowadzi nakaz pływania w maseczkach, co by mnie wcale nie zdziwiło widząc coraz to bardziej odrealnione pomysły jego i towarzyszących mu dżentelmenów.

 5. Krzysztof,, Ochota,,

  Na tyle komentarzy, ten facet nie otrzymał żadnego pozytywnego słowa. Pora już się zastanowić nad treścią wypowiedzi.

  • Pewien szeregowy poseł już od dawna nad tym się zastanawia. Wróble ćwierkają, że już wie, kim go zastąpi i na jakie intratne stanowisko go postawi.

Z kraju