Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

W piątek w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego pierwsza godzina za darmo!

Z okazji Dnia Bez Samochodu Nextbike Polska przygotował dla użytkowników Lubelskiego Roweru Miejskiego miłą niespodziankę. W najbliższy piątek nie będzie naliczana opłata przez całą pierwszą godzinę każdego wypożyczenia.

Dzień bez samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego od soboty Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

– Dla rowerzystów to święto, podczas którego można cieszyć się ze zmian, które zaszły w miastach w ostatnich latach. To też moment, w którym przypominamy o potrzebie promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu – komunikacji miejskiej i rowerów – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Preferencyjny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z czwartku na piątek do 23:59 w piątek. Zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut wypożyczenia bezpłatna będzie cała godzina. Po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach.

Lubelski Rower Miejski to 901 rowerów i 91 samoobsługowych stacji. Skorzystać z nich może każdy, kto zarejestruje się na stronie LubelskiRower.pl i wpłaci 10 złotych opłaty inicjalnej. Standardowo pierwsze 20 minut wypożyczenia jest zawsze całkowicie bezpłatne, wypożyczenie do godziny kosztuje złotówkę, druga godzina 3 złote, a każda kolejna godzina jest po 4 zł. W systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest już ponad 75 tysięcy osób, a ich liczba wciąż rośnie – tylko w tym roku zarejestrowało się ponad 11 tysięcy nowych użytkowników.

2017-09-20 08:12:15
(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

  1. Super news, mogli z tym poczekać aż spadnie śnieg.

  2. CZemu ten miejski rower jest taki drogi ? W Krakowie jest o połowę tańszy !!

  3. Ale łaskawcy w Ratuszu. Może przy okazji tego ” święta” (narodziła się nowa świecka tradycja?) zarówno rower miejski jak i komunikacja miejska, cały dzień za darmo? Więcej kosztuje dziennie utrzymanie Areny to może jakiś prezent dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu? Panie Żuk – taka promocja miasta i własnej osoby jaki i partii, rzadko się zdarza.

  4. A dziękujemy łaskawcom za te dodatkowe 40 minut jazdy tego cudownego, pięknego dnia. Zatrudnijcie lepiej więcej serwisantów rowerów, bo to co się dzieje w tym roku z rowerami to się w głowie nie mieści. Połowa z nich nie nadaje się do jazdy…

  5. Może choć na chwilę zwolnią bo im darmowe minuty dodali a nie na rympał do następnej stacji rower zmienić.

Wiadomości z info112