Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

W ostatniej chwili odzyskała pieniądze odebrane przez oszusta

Mało brakowało, a 75-letnia mieszkanka Lublina straciłaby swoje oszczędności. Kobieta uwierzyła w zmyśloną historię o wypadku córki i przygotowała gotówkę, którą przekazała „kurierowi”. Jednak z uwagi na dziwne zachowanie mężczyzny i podejrzany uśmiech, poprosiła o zwrot przesyłki.

Wczoraj przed południem lubelscy policjanci przyjęli zgłoszenie o próbie oszustwa. Zgłaszająca 75-latka przekazała mundurowym, że otrzymała telefon od osoby podającej się za jej córkę. Kobieta przekonała seniorkę, że za granicą spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy dla rodziny poszkodowanego. Po gotówkę miał zgłosić się kurier.

Seniorka przygotowała 20 tys. złotych, po które miał się ktoś zgłosić. Pakunek kobieta przekazała mężczyźnie, którzy przyszedł pod jej posesję. 75-latka jednak zwróciła uwagę na dziwne zachowanie i podejrzany uśmiech „kuriera”. Dlatego od razu zdecydowanie poprosiła go o zwrot pieniędzy. Jak się okazało sprawca nie oponował i pokornie oddał 75-latce reklamówkę.

Teraz policjanci poszukują sprawców i apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Wszelkie telefony od osób, które proszą o pieniądze i podają się za policjantów, prokuratorów urzędników lub członków rodziny to próby oszustwa. Dlatego nie należy ulegać emocjom. Tego typu zdarzenia powinno się zgłaszać prawdziwym funkcjonariuszom.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. Polski gaz na ustach świata

    Odcięcie dostaw gazu do Polski i Bułgarii przez rosyjski Gazprom to jeden z głównych tematów dnia w ekonomicznych mediach na całym świecie. Największe dzienniki podkreślają, że jesteśmy krajem tranzytowym i przytaczają kolejne ostrzeżenia Rosjan. Wskazują też na Węgry, które zawarły porozumienie z Moskwą

  2. I tak oddał po dobroci???

  3. Proszę poprawić. Powinno być:

    „Wszelkie słowa i obietnice rządzących to próby oszustwa”

Z kraju