690 680 960

W „dziupli” były kradzione motocykle, łodzie, quady, a nawet narzędzia budowlane (zdjęcia)

Skradzione w Białej Podlaskiej motocykle zostały odnalezione na drugim krańcu Polski. Policjanci ujawnili „dziuplę”, w której znajdowały się pochodzące z przestępstwa quady, łodzie, a nawet sprzęt budowlany.

Policjanci z Białej Podlaskiej 11 czerwca otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży trzech motocykli. Nieznani sprawcy ukradli jednoślady z podziemnego parkingu. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę około 132 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W intensywne działania włączyli się również policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mundurowi ustalili grupę osób, która mogła mieć związek z kradzieżą. Na terenie jednej z posesji we Wrocławiu funkcjonariusze ujawnili skradziony motocykl marki KTM, rozebrany na podzespoły motocykl marki Suzuki oaz elementy pochodzące z trzeciego ze skradzionych pojazdów.

Poza bialskimi motocyklami, na należącej do 42-latka posesji, policjanci zabezpieczyli również trzy motocykle marki BMW.

W tym samym czasie funkcjonariusze weszli też na jedną z posesji w powiecie mrągowskim. Ujawnili „dziuplę”, a w niej warte 350 tys. zł. przedmioty pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. łodzie motorowe, motocykle, quady oraz narzędzia budowlane. Zarówno na terenie powiatu mrągowskiego jak też Wrocławia policjanci wspierani byli przez mundurowych ze Straży Granicznej w Terespolu.

Zarzuty w sprawie kradzieży usłyszał 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał już karę za podobne przestępstwo.

Natomiast zarzut paserstwa usłyszał 42-letni mieszkaniec Wrocławia. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od niego warte 40 tys. mienie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(fot. Policja Biała Podlaska)

3 komentarze

  1. Jakiś niezły dzięcioł, sporą dziuplę sobie wydziubał

  2. Ucinać ręce złodziejom.

  3. jaja uciąć to sie nauczą

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ