Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W cały kraju policjanci zatrzymali kilkanaście osób publikujących groźby w Internecie. #STOPPRZEMOCY

Policjanci w całym kraju zatrzymali już kilkanaście osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków, czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Kwestią czasu są kolejne zatrzymania.

Policjanci cały czas przypominają, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.

W ciągu ostatnich kilku dni mundurowi w całym kraju odnotowali wzmożoną ilość zgłoszeń od obywateli dotyczących obraźliwych wpisów internetowych jak i też gróźb karalnych kierowanych telefonicznie, a także nawoływania do popełnienia przestępstwa w stosunku do prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków z różnych ugrupowań politycznych.

Osoby, które zamieściły takie wpisy zostały zatrzymane i doprowadzone do komend Policji. Po przekazaniu zgromadzonych w tych sprawach materiałów dowodowych prokuratorom zatrzymani usłyszeli zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami. Policjanci w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.

Co więcej, w kraju przestępstwami na tle nienawiści rasowej, wyznaniowej, czy z powodów politycznych zajmie się 105 prokuratorów. O fakcie tym poinformował dziś zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak. Spośród wszystkich prokuratorów, wybrano tych, którzy zajmują się tylko i wyłącznie tymi sprawami.

(fot. pixabay.com)

44 komentarze

 1. a ciemnogród wierzy i rozgrzesza

  burmistrz adamowicz sam jest sobie winien, Polacy obłudny naród przed śmiercią szuja po śmierci niemal święty -jeszcze beatyfikację obrońcy pedałów i wszelkiej patologi będą chcieli przeprowadzić, już nie mówiąc o sprawach gospodarczych, zapomnianych nieruchomościach – teraz powinno ruszyć śledztwo skąd te pieniądze zostały ukradzione !! a nie skupianie się na oznakach radości internautów z powodu oczyszczenia sceny POlitycznej

  • Lublin112 – mam nadzieję, że ten post zgłosiliście na Policję?

   • poprawny – przestań zbowidować tylko poczytaj troszeczkę o świętości świętego.

   • Jak leki nie pomagają, należy zmienić specyfiki lub lekarza. Niby z jakiego powodu 112 ma zgłaszać ten post na policję wyznawco fundacji Batorego i Sorosa? Napisał szczerą prawdę. To cię tak zabolało KODorasto? Sam zgłoś kozaku a nie innymi się chcesz wyręczać. Tylko uważaj; za fałszywe zgłoszenie, też można rykoszetem oberwać.

 2. Strach się bać a już miałem napisać że ten pan co nie żyje , to niewiele mnie obchodzi itd..ale boję się że przyjdą i po mnie.

 3. fan Janusza Korwina Mikke

  jestem za Korwinem Mikke -dać możliwość kupienia broni Polakom, atmosfera polityczna w krótkim czasie uległaby znacznej poprawie
  tacy adomowicze kładli by się pokotem

 4. Wolność słowa w pełnej okrasie. Tylko kto decyduje, które epitety są zakazane??

 5. Sprawdzają reakcję ludzi. Jak skończy się pokazówka to przed wyborami zajmą się przeciwnikami obecnej władzy. Wynik „wyborów” wydaje się przesądzony.

 6. północnik geograficzny

  Jednego złodzieja mniej, grona aniołów nie powiększy. Szkoda chłopaka życie sobie zmarnował, ale i świat troszkę naprawił. Szkoda że tuska tam nie było może też by się załapał.

 7. gdański uchodźca

  W mojej Ojczyźnie politycy wywołali wojnę więc muszą być ofiary w ich szeregach 1:0 PIS:PO

 8. A Putin się śmieję że nie potrzebuje zielonych ludzików

Wiadomości z info112