690 680 960

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty za abonament rtv

Poczta Polska przestrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty nieuregulowanych należności za abonament rtv. Osoby, które dostały takie wezwania powinny je zignorować a przede wszystkim nie dokonywać wpłat na wskazane konto.

Poczta Polska przyjmuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących fałszywej korespondencji z wezwaniem do zapłaty od Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji. Poczta ostrzega, że taki podmiot nie istnieje. Jeśli otrzymacie podobny list, zignorujcie go i nie dokonujcie wpłaty na wskazane konto.

– Od 05 września konsultanci obsługujący infolinię rtv otrzymują od abonentów informacje, że Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji przy ulicy Świętokrzyskiej 30, 00-116 Warszawa wystosował pisma wraz z formularzami wpłat na określony rachunek, obligujące do płatności za usługi rtv – kwota do zapłaty to 194,75 zł – informuje Poczta Polska.

Po zweryfikowaniu nadawcy okazało się, że podana w piśmie strona internetowa oraz podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji – nie istnieją.

pismo-do-klienta-724x1024
2016-09-10 11:57:18
(fot. Poczta Polska)

8 komentarzy

 1. Jak to oszustwo to czego nikt za to nie odpowie dlaczego nie dojdziecie po numerze konta kto chce pieniadze wyludzic. Pojadę napiszą nic z tym nie zrobia

 2. Wielkie mi halo. Zus i us też nas okradają a nikt o tym nie pisze.

 3. Jedynie co mogę zrobić to wysłać (pokazać) środkowy palec.

 4. Spokojnie w kwp konrad k czuwa nad nami

 5. każde wezwanie za jakiś tam rzekomy abonament jest nielegalne. Jednak państwo ma to gdzieś i przy pomocy US nas okrada. JA z nikim umowy nie podpisywałem, telewizji nie oglądam, a już na pewno nie publicznej. Z publicznych to lubię co najwyżej domy.

 6. Prędzej mackami porosnę niż zapłacę na TE media. Nieważne czy wezwanie prawdziwe, czy fałszywe.

 7. Niedorzecznik prasowy służb niespecjalnych

  Oj, mogłaby Poczta Polska już ze swojej łaskawości pokazać skan wezwania do zapłaty, a nie rzuca jakieś zdjęcia ilustracyjne. Przecież to, co jest pod artykułem, to pismo podmiotu utworzonego na „podstawie art. 2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej”, czyli prywatnej firmy, która składa ofertę „dalszego korzystania z usług Centralnego Rejestru Radiokomunikacji I Telewizji” na podstawie kodeksu cywilnego.

  Pod względem etycznym oczywiście mieszanie do tego opłaty skarbowej i użycie słowa „centralny” w nazwie przedsiębiorstwa jest naganne, ale gdyby to zrobili tak, jak cwaniacy z „centralnej ewidencji o działalności gospodarczej”, „centralnej ewidencji działalności gospodarczych i firm”, „centralnej ewidencji firm i działalności gospodarczych” (nazwy autentyczne), czyli autentycznie prowadzili jakieś rejestry, nawet takie, w których wpis by było trudno zaktualizować, to nikt by im nie naskoczył. Oszustwo polega wg tego artykułu na tym, że klient zamówionej i opłaconej usługi nie dostaje, bo nie istnieje podmiot, który wg oferty ma prowadzić taki rejestr.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!