Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ustawiony w Lublinie billboard zszokował mieszkańców. Naukowcy wskazują, że zawiera on kłamstwa (zdjęcia)

W Lublinie ustawiono plakat wskazujący, iż szczepionki na COVID-19 „korzystają ze zbrodni aborcji”. Naukowcy podkreślają jednak, że treść billboardu jest nieprawdziwa.

Przy ul. Zana w Lublinie ustawiony został billboard, na którym umieszczono informacje, iż szczepionki na COVID-19 „korzystają ze zbrodni aborcji”. Autorzy grafiki wskazali, iż wszystkie preparaty, używanie do szczepienia, są testowane i produkowane na liniach komórkowych z tkanek pobranych od abortowanych dzieci.

Wielu mieszkańców jest zszokowanych oraz zbulwersowanych prezentowanymi treściami. Wskazują również, że plakat umieszczony został tuż przy ruchliwej ulicy, gdzie przechodzi sporo dzieci. Nie brakuje też słów, iż jest to kolejne działania mające na celu podzielenie społeczeństwa.

Naukowcy podkreślają, że treść billboardu jest nieprawdziwa. Profesor Paweł Krawczyk z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w rozmowie z Radiem Lublin wskazuje, iż szczepionki mRNA, firm Pfizer i Moderna, są wytwarzane bezkomórkowo, a więc wbrew temu, co prezentuje plakat. Z kolei szczepionki antygenowe AstraZeneca oraz Johnson & Johnson powstają w linii komórkowej HEK, uzyskanej z embrionalnych komórek nerki. Te jednak zostały pobrane w latach 70. ub. wieku i od tamtej pory służą do produkcji szczepionek w laboratorium.

Specjaliści wskazują, iż jest to wiedza powszechnie znana w środowisku naukowym i dostępna. Tak więc dziwi ich fakt umieszczania takich treści w przestrzeni publicznej. Podejrzewają, iż jedynym celem autora lub autorów plakatu, ma być zniechęcenie do szczepień.

Billboard, jak wskazuje napis, umieściła Fundacja Życie i Rodzina. Jednak z jej przedstawicielami nie można było się skontaktować. O wszystkim powiadomiona została policja i straż miejska. O wszystkim wie już wojewoda. Obecnie prowadzone są rozmowy z prawnikami w tej sprawie.

Ustawiony w Lublinie billboard zszokował mieszkańców. Naukowcy wskazują, że zawiera on kłamstwa (zdjęcia)

Ustawiony w Lublinie billboard zszokował mieszkańców. Naukowcy wskazują, że zawiera on kłamstwa (zdjęcia)

(fot. lublin112)

87 komentarzy

 1. Co tam średniowiecze, epoka kamienia łupanego

 2. Jak nie jak tak,są rzeczy na tym świecie które świecie śnią fizjologom !!.

 3. A kto pozwolił wieszać tak drastyczne zdięcia w strefie publicznej, czy na prawdę dzieci muszą na to patrzeć, wielu dorosłych też nie ma ochoty oglądać.

 4. A gdzie podpis …kaja głodek. I jeszcze powinien być stos dla zaszczepionych jak w średniowieczu na czarownice. XXI wiek a ciemnota dalej się rozprzestrzenia.

 5. ciemny lud to kupi, zreszto te bajke sprzedał KK
  manipulacje i kłamstwo w wykoaniu KK , jak dla mnie stracili wiarygodnosc juz dawno

 6. W POLSCE RZĄDZĄ ,,OBCY''- TALMUDYCZNI ❗❗❗

  Oczywiście, że

 7. W POLSCE RZĄDZĄ ,,OBCY''- TALMUDYCZNI ❗❗❗

  Oczywiście, że zawiera klamstwo❗❗❗
  Czytaj dlaczego:
  Komórki z linii poaborcyjnej to tylko część szczepionek.
  Jeśli kogoś to brzydzi ma do wyboru inną opcję.
  Druga część szczepionek to linia ,,z goryla”…
  W jaki sposób komórki pozyskano???
  -Trzeba sprawdzić…
  Bo jeśli komórki te pochodzą z aborcji gorylej ciąży, to obalamy tu zarzut kłamstwa i stawiamy zarzut znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia zakazanych eksperymentów medycznych z transhumanizmem w tle.
  LUDZIE❗
  OBUDŹCIE SIĘ ❗❗❗

Z kraju