Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Usiłował włamać się do bankomatu, potem okradał myjnie. Wpadł w ręce policji

Policjanci zatrzymali sprawcę dwóch włamań do myjni samochodowych na terenie Lublina. Usiłował on też dokonać dwóch podobnych czynów a także włamać się do bankomatu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę usiłowania włamania do bankomatu, jakie miało miejsce na początku stycznia w rejonie ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Sprawca pod osłoną nocy, po rozwierceniu zamka za pomocą wiertarki, oraz używając innych narzędzi, dostał się do wnętrza bankomatu. Swojego celu jednak nie osiągnął, gdyż w urządzeniu włączył się alarm i mężczyzna uciekł, nie zabierając ze sobą pieniędzy.

 

 

Zatrzymany wczoraj 28-letni mieszkaniec woj. małopolskiego przyznał się do usiłowania włamania. Funkcjonariusze podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania na terenie Lublina znaleźli i zabezpieczyli wiertarki i łomy, które służyły mu do popełniania przestępstw. Jednocześnie funkcjonariusze znaleźli sporą ilość żetonów do myjni samochodowych.

Wtedy wyszło na jaw, że próba włamania do bankomatu to nie jedyne przestępstwo, które mężczyzna ma na swoim koncie. Od stycznia do lutego włamał się do dwóch myjni samochodowych w rejonie ul. Witosa, jak też usiłował dokonać włamań do dwóch kolejnych tego typu obiektów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 4,5 tys. zł.

28-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Na poczet przeszłych kar zabezpieczono od niego gotówkę w kwocie około 1700 zł oraz samochód. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Policjanci wnioskują o jego aresztowanie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

68-122726_g68-122727_g

(fot. policja)
2018-03-06 13:51:34

9 komentarzy

  1. Nie, nie będzie remontu.

    • Mógł zostać ślusarzem i zarabiać 5 tys miesięcznie a tak podatnik zapłaci 3 tyś misiecznie za jego utrzymanie .

  2. Widzisz złodzieju…a tak byś sobie chodził na wolności gdzie chciało o której porze chciał..a tak nawet nie przeczytasz nawet tego postu o Tobie nieudaczniku i pasożycie społeczny…

  3. kiedyś jak kradli zamykali do więzienia teraz za politykę się biorą

  4. Dobrze że go złapali ale kiedy remont balladyny ?

  5. Co to ku..wa za niedorobiony kozioł?

  6. Hehe …niezła „kozia bródka ” niedobrze mi się robi jak taką widzę

Z kraju

Polityka i społeczeństwo