Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Urzędnikom w Gminie Jabłonna przeszkadza upał. Urząd Gminy zmienia godziny otwarcia

Informacja, która pojawiła się na stronie Gminy Jabłonna zbulwersowała mieszkańców. Jak się okazuje, Urząd Gminy postanowił zmienić godziny otwarcia urzędu z powodu…wysokich temperatur.

– W związku z wysokimi temperaturami od poniedziałku 12 lipca do piątku 16 lipca Urząd Gminy Jabłonna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Administracyjny Szkół czynne będą w godzinach 6.30 – 14.00. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Gminy.

Oznacza to, że urzędnicy zamiast pracować od 07:30 do 15:30, będą dostępni dla mieszkańców krócej o pół godziny. Co więcej, we wtorki byli w Urzędzie Gminy do 17, teraz będą do 14. Jak wynika z komunikatu, od dzisiaj do 16 lipca Urząd będzie miał krótsze godziny otwarcia.

Mieszkańcy nie kryją oburzenia i pytają m.in. jak osoby pracujące np. na pierwszych zmianach mogą załatwić sprawy urzędowe. Ktoś skomentował wpis Gminy: „Dobre przecież w budynku jest klimatyzacja”. Na co Gmina odpowiedziała: „A skąd ma Pan takie informacje? Klimatyzacja jest jedynie w archiwum i sali narad.”

Podobne komunikaty pojawiły się lub pojawiają na stronach innych urzędów gmin w kraju. Tam również godziny urzędowania są skracane, a decyzję tłumaczy się panującymi upałami.

– Co mają powiedzieć rolnicy, albo osoby pracujące na świeżym powietrzu? – pytają mieszkańcy.

(fot. lublin112.pl)

34 komentarze

 1. Lepiej, żeby pracowali od 14:00 do 22:00. Osoby pracujące (z podatków których utrzymuje się to towarzystwo) mogliby załatwić sprawy w urzędzie bez konieczności brania urlopu albo szukania zastępstwa.

 2. Nikt im nie kazał głosować na PiSiorów, sami tak wybrali, to niech teraz nie płaczą, że ci robią sobie co chcą i mają ich głęboko gdzieś. Przecież sami tego chcieli skoro ich wybrali. Przecież ważniejsze jest dać co roku 2 miliardy na propagandę w publicznej telewizji, niż kupić klimatyzatory do urzędów, zgadza się?

  • Niezidiociały mimo bulu

   Jareczek zadam tylko jedno pytanie na które oczekuję refleksji: czyżbyś zapomniał jak traktowano petenta i obywatela- człowieka przez poprzednich urzędasów ???- ale jakich poprzednich to przecież w większości Ci sami ludzie siedza za biurkami !!!!! Może właśnie trzeba przeprowadzić sprawdziany przydatności i znajomości zagadnień przypisanych do konkretnych tzw stanowisk dla tego betonu urzędowego obejmującego stołki w spadku po rodzinie i znajomych!!!
   Ponadto radzę Ci poszerzyć swoje spojrzenie dokoła siebie i przestać judzić info z tefałenów- no chyba, że jesteś ich wychowankiem i takie masz zadanie .

 3. Wyrzućmy fachowców, w ich miejsce weźmy pisowców. I nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne, a białe jest białe. Dlaczego Polacy na swoich przedstawicieli wybierają zawsze najgłupszych z pośród siebie???

 4. Słusznie, wody do picia też im nie dawać! Rolnikom nikt nie daje!

  • A strażakom i innym nie dawać roboczych strojów, mi nikt nie daje. Czemu oni mają mieć lepiej? Cierpimy wszyscy, czemu jednym ma być lepiej?

 5. Kodeks pracy se głąby poczytajcie

  • Firmy pracują w upały a na hali potrafi być 40stopni i nikt nie zamyka firmy. Urzędnicy też mogą pracować lub jak im nie pasuje to mogą zmienić pracę

  • Anka, masz rację.
   Ludzie tylko innym potrafią wytykać.
   Kto komu broni zostać urzędnikiem, lekarzem , nauczycielem…
   Tylko jak się nie chciało nosić teczki to teraz trzeba w upale nosić woreczki…

 6. Rolnik stoi na tym polu od rana do nocy . Skwar się z nieba leje a ten biedny chłop na polu. A jak już coś wychoduje i mu grad nie zniszczy albo susza to chciałby to uczciwie sprzedać a tu polski rząd ma go za nic. Woli sprowadzić zza granicy niż kupić u swojego. A jak już kupi to za marne grosze. Skandal. Dokąd Polsko zmierzasz?!

  • Anula, rząd to kupował za komuny
   teraz kupują firmy, a mamy wolność gospodarczą i kupują tam, gdzie jest taniej
   a chłop, jak taki biedny, to niech ruszy du… z tego pola i sprzeda sobie swoje plony, a nie czeka na skup interwencyjny
   jęczą, że na skupie czereśnie po 3 zł, ja kupuję niby prosto z sadu od baby na targu po 12
   no to niech ten chłop przyjedzie z czereśniami na targ i sprzeda po 10 zł a nie po 3 na skupie
   proste?
   dla normalnego proste, dla polskiego chłopa – za trudne

   • oj wy litościwi specjaliści....

    to po co on stoi na tym polu? głupi? upał jest a ten spoi jak kołek w płocie? Niech się za robotę bierze…
    A tak serio, to już nie te czasy, że chłop z kosą od rana po polu latał. Teraz są klimatyzowane traktory i kombajny.
    poza tym, jak rolnik latem pracuje to w zimie w domu w cieple siedzi, bo co ma na polu w zimie robić….

 7. Proponuję będąc przykład z krajów arabskich.
  Urzędnicy powinni pracować od 7:30 do 10:30 przerwa na sjestę i z powrotem do roboty od 16:00 do 21:00.
  Podejrzewam, że szybko wróciliby do zwykłych godzin pracy…

 8. Na placu zabaw obok gminy ciemno szkoda im parę złotych na zapalenie oświetlenia to po co je wykonywali? Budynek gminy nowy bez klimatyzacji? – Porażka Na co poszło tyle kasy przecież ten budynek miał usprawnić obsługę mieszkańców.

 9. Tak prosto licząc, od 6,30 do 14,00 to chyba nie jest 8 godzin?

 10. Lokalny przewodnik.

  Jareczku, czytałem ostatnio że w upał wydajność pracownika spada o 40%. Przyjdzie pan w sobotę odrobić?

Z kraju