Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ursus zaprezentował elektryczny samochód dostawczy ELVI

Podczas II edycji Kongresu 590 spółka Ursus SA zaprezentowała prototyp pierwszego w pełni polskiego elektrycznego samochodu dostawczego ELVI. Pojazd posiada rewolucyjny system szybkiego doładowywania baterii w 15 min do 90 proc. Pełna bateria pozwala pokonać do 150 km.

ELVI pomieści w kabinie trzy osoby. Tył pojazdu, w zależności od potrzeb, może być zamieniony w chłodnię, plandekę, kontener lub otwartą skrzynię.

Pojazd może znaleźć się na wyposażeniu firm zajmujących się wywozem odpadów, przewozem paczek, budownictwem czy dostawą żywności. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki pojazd skonstruować na potrzeby służb medycznych czy straży pożarnej.

Największe szanse dla pojazdu upatruje się w usługach kurierskich. Całkowita masa pojazdu to 3,5 tony, ładowność wynosi 1100 kg. Na pełnej baterii pojazd może przebyć 150 km, co odpowiada zapotrzebowaniu firm i spółek bazujących w obrębie jednego miasta. Dzięki innowacyjnym bateriom litowo-jonowym ładowanie 90% energii potrwa zaledwie 15 minut. Maksymalna prędkość to 100 km/h.

ELVI idealnie wpisuje się w rządowy plan elektromobilności. Pojazd z Ursusa jest szansą na popularyzację polskiej myśli technologicznej.

2017-11-16 14:29:10
(fot. Ursus)

62 komentarze

  1. Dobrze. Niech robią. Przynajmniej probuja. Naucza sie i beda robili lepsze.

  2. I po co ja wchodziłem w ten artykuł – teraz będzie mi się śnił po nocach. Moje życie już nigdy nie będzie takie same.

  3. Wygląda, jakby go coś zjadło i wysr…

  4. Ha… wygląda jak miś z Kung-fu panda który dostał solidny wp….. 😉

  5. .. prezentacja tego produktu ” autopodobnego ” jest kompromitacją dla Ursusa ! , choć mam cichą nadzieję że powstanie „coś” na chociaż średnim poziomie .

  6. Idealny dla Policji i BORu.

  7. Wygląda jak jakaś panda. Już Romet importował z CHRL super autko – 2 osobowe przy 5 drzwiach, Jakieś resztki biedni obuci dealerzy usiłują sprzedać na pewnym portalu aukcyjnym. Temu wróżę podobną przyszłość. Chyba, że odgórnie narzuci się konieczność jego zakupu np. gminom, szkołom i innym instytucjom państwowym. O! poczta np. A później ministrów i cały rząd wsadźmy w polskie limuzyny. Niech nawet będą produkowane w Lublinie. A co ! Takie Lubliny w wersji osobowej. To by było coś ; ))) Aż się popłakałem z tej radości…

  8. Polska zawsze była potentatem technologii w każdej branży . Polski przemysł na wagę złota. Polska jest środkiem Europy, A Polskość powinna , być promowana przez swój Kraj i Nasz Kochany Rząd , powinien to docenić. A nie patrzeć na inne kraje , jak u nich rozwija się gospodarka i od nich kupować produkty . Przecież wystarczy spojrzeć ,co Polska oferuje u nas w każdej branży przemysłowej, mamy wszystko ,tylko wiary i bez korupcji.

  9. Ursus ?, jesteś mocną firmom ,nie daj się korupcji, która ma takt duży potencjał , że inne firmy są zagrożone przez Ursus ,bo jesteś mocną firmą . Lecz , to tylko ,zależy od ………….., i tak się kończy.

Wiadomości z info112