690 680 960

Ursus wziął kredyt na produkcję autobusów. Wsparcia udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił wsparcia finansowego lubelskiemu Ursusowi na produkcję autobusów. Łączna wartość umowy kredytowej wynosi 108 milionów złotych. Firma zwróci środki, jak sprzeda zamówione pojazdy.

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z lubelską spółką Ursus Bus umowę kredytową na kwotę 108 milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności jaką jest produkcja autobusów. Dokładnie chodzi o realizację pięciu wygranych przez spółkę przetargów na dostawy autobusów do Zielonej Góry, Szczecinka, Katowic i Lublina. Spłata kapitału będzie następować ze środków otrzymanych za dostawy autobusów, w terminie do dnia 31 marca 2019 r.

– Nawiązana współpraca zapewni stabilizację ambitnym planom spółki i wpłynie korzystnie na rozwój elektromobilności i podniesienie jakości życia w miastach – wyjaśnia Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A.

W 2017 roku spółka Ursus Bus zebrała zamówienia na wyprodukowanie 100 pojazdów, w tym 85 autobusów i 15 trolejbusów. Mają one zostać dostarczone do sześciu różnych miast: Szczecinka, Katowic, Zielonej Góry, Lublina, Środy Śląskiej i Łomianek. Aktualna wartość zamówień na 2018 rok na dostawę elektrycznych autobusów przekroczyła już 180 milionów złotych. Stanowi to ponad 20 proc. udziału w przychodach całej grupy Ursus.

2018-03-13 22:12:17
(fot. URSUS)

8 komentarzy

 1. Ale na jakich warunkach???RRSO
  To że kredyt można wziąć to i dzieci w przedszkolu wiedzą.

 2. Jan nierzetelny

  To juz wiemy skąd mają kasę na płacenie kar umownych…

 3. I tak padnie jak zwykły Ursus bo nie umieją zarządzac firmą :

  • Będą produkować tylko dla Lublina.Ci biorą sztuki bez sprawdzania jakości.

   • Kierowcy mpk lublin niemoga jezdzic nowymi autobusami to niewiem po co je kupuja. Tak jest teraz z solarisami stoja na zajezdni a zpier….ja stare trupy neoplany itp.

  • Za to Ty gamoniu jestes super hiper maklerem ekonomicznym i juz nie jedno duza firme rozkreciles

   • „nie wiem to się wypowiem ” tak? znam sytuację w firmie i to co sie tam wyprawia to żenada. Jazda na kredytach, dziwnych dofinansowaniach na śmieszne projekty ….. to skandal ile rząd pcha kasy w tego trupa żeby sponsorować kolejne samoloty prezesika, który obok kultury osobistej to nawet nie przechodził.

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas