690 680 960

Upał i niepełne zabezpieczenia mogły być przyczyną śmierci pracownika na budowie w Turce (zdjęcia)

Zasłabnięcie podczas pracy ma być przyczyną wpadnięcia mężczyzny do szybu windy na budowie bloku w Turce. Pewne zastrzeżenia były również co do poziomu zabezpieczenia tego miejsca.

Trwa śledztwo w sprawie wypadku, jaki miał miejsce we wtorek na budowie bloku w Turce koło Lublina. Jak już informowaliśmy, około godziny 11 przy ul. Konwaliowej na os. Borek mężczyzna wpadł do szybu windy.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Pomimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, życia poszkodowanego nie udało się uratować.

Teraz czynności w tej sprawie prowadzą policjanci, prokuratura oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Na placu budowy wykonane zostały oględziny, przesłuchano też wstępnie świadków zdarzenia.

Wiadomo już, że 59-latek wykonywał prace przy instalacji elektrycznej. Znajdował się na drugim piętrze. W pewnym momencie najprawdopodobniej zasłabł, po czym osunął się do szybu windy. Spadł z wysokości trzech kondygnacji i zginął na miejscu.

Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono celem wykonania sekcji zwłok. Wyjaśni ona, czy mężczyzna miał problemy zdrowotne, które mogły przyczynić się do zasłabnięcia. Jednak jak nam nieoficjalnie przekazano, doprowadzić do tego mogła wysoka temperatura.

Kolejną rzeczą, na którą zwrócono uwagę w trakcie oględzin, miał być niedokładnie zabezpieczony szyb windy. Sprawę tę badają teraz inspektorzy z PIP.

(fot. lublin112)

29 komentarzy

  1. Ludzie skąd w was tyle jadu? Każdy oprócz znajomych pisu ciężko pracuje w swojej pracy. Żadne warunki nie są wygodne /pozycja ,hałas,temperatura…/A na gaszenie pragnienia tylko zimne małe piwko. Nic nie może tego zastąpić.Tylko są problemy z przepisami, to alkohol itd. Wiem co piszę, można wypić wiadro wody nawet zimnej gazowanej ale nie nie pomaga, chce się pić.Kto tego nie sprawdził niech krytykuję.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!