690 680 960

Uległ wypadkowi w pracy, maszyna wciągnęła mu rękę. Trwa zbiórka pieniędzy na protezę dla pana Jacka

Pan Jacek, mieszkaniec powiatu opolskiego, w trakcie wykonywania swoich obowiązków w pracy uległ poważnemu wypadkowi, którego efektem była utrata ręki. Trwa zbiórka pieniędzy na protezę, która pozwoliłaby mu w dużym stopniu wrócić do normalnego funkcjonowania.

Na prośbę najbliższych publikujemy apel o pomoc w zbiórce pieniędzy na protezę ręki dla pana Jacka, mieszkańca powiatu opolskiego. Pan Jacek w sierpniu tego roku uległ w pracy poważnemu wypadkowi. Jedna z maszyn wciągnęła mu rękę. Niestety trzeba było ją amputować.

– Lubiłem moją prawą rękę. Mogłem się nią przywitać, napisać coś na kartce, uderzyć pałeczką w bęben perkusyjny do rytmu. Służyła mi dobrze przez ponad 47 lat, aż do tego feralnego sierpniowego dnia. Nieszczęśliwy wypadek w pracy odebrał mi ją brutalnie na zawsze. Pozostał kikut, bóle fantomowe i poczucie ogromnej straty. Jedyną szansę na powrót do normalnego funkcjonowania daje bardzo kosztowna proteza. Nie jestem w stanie sam za nią zapłacić, dlatego proszę o pomoc – relacjonuje pan Jacek.

Pan Jacek spędził w szpitalu 7 tygodni. W tym czasie przeszedł operację ramienia i wykonano u niego przeszczep skóry. Do tego wszystkiego doszło zapadnięte płuco i inne obrażenia.

– Bóle fantomowe – rzeczywistość, której nie może sobie wyobrazić zdrowy człowiek. No bo jak może boleć coś, czego już nie ma? A jednak. To normalne przy amputacjach, ale dla mnie wciąż nowe i trudne do zrozumienia. Najgorsze jednak, że jako osoba praworęczna straciłem naturalną zdolność do wykonywania wielu czynności. Zapięcie koszuli, zawiązanie butów, że o grze na perkusji nie wspomnę. Próbuję sobie radzić na różne sposoby i być jak najmniejszym obciążeniem dla rodziny, ale to nie jest łatwe. Dlatego tak bardzo przydałaby mi się nowa ręka. Pierwszą, którą dostałem od życia w pakiecie startowym, miałem za darmo. Teraz za drugą muszę, niestety zapłacić ogromną kwotę – ponad 200 tysięcy złotych. Skąd wziąć takie pieniądze? Żaden facet w takiej sytuacji nie lubi prosić o pomoc, ale ja nie mam wyjścia. Tak bardzo chcę wrócić do dawnego życia, opieki nad rodziną i mojego świata muzyki. Sam jednak nie dam sobie rady z tym wyzwaniem, dlatego proszę o pomocną dłoń – pisze pan Jacek.

Tutaj możecie wesprzeć zbiórkę pieniędzy na protezę – kliknij!

(fot. nadesłane)

14 komentarzy

  1. Autorów paskudnych komentaży nie posłucham. Margines w naszej rzeczywistości zawsze występuje. Pomogę, proszę podać konto. Roman

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie