Z ul. Wajdeloty wyjechały na lawecie kolejne źle zaparkowane auta

Dzisiaj ponownie strażnicy miejscy usunęli pojazdy blokujące przejazd ulicą Wajdeloty. – Może w końcu nauczą się parkować. Bardzo dobrze, że straż miejska wzięła się za to – powiedziała nam jedna z mieszkanek tej ulicy.

Czwartek, godzina 7 rano, na ulicy Wajdeloty w pobliżu szkoły spore zamieszanie. Pracownicy odbierający śmieci zawracają wszystkie pojazdy jadące tą jednokierunkową ulicą. Dwie śmieciarki utknęły, ponieważ kierowcy bez wyobraźni zatarasowali przejazd parkując po prawej stronie ulicy, jeden za drugim.

Czwartek godzina 18. W rejonie źle zaparkowanych aut, od rana pracują strażnicy miejscy. Zabrali na lawetę trzy pojazdy, czeka jeszcze czwarty. Tydzień temu, z tego samego miejsca zabrali trzy pojazdy. Niestety, ponownie inni kierowcy bez wyobraźni stanęli w tym samym miejscu.

Codzienność na ul. Wajdeloty i ul. Wallenroda. Auta stają tam gdzie jest miejsce – na trawniku, na przejściu dla pieszych, na obszarze jezdni wyłączonym z ruchu, na kopercie dla inwalidy pomimo braku uprawnień. Do tego dochodzą osoby przyjeżdżające cyklicznie na pobliski Orlik, wtedy mieszkańcy robią po kilka rund dookoła bloków, aby po kilkudziesięciu minutach znaleźć miejsce do zaparkowania.

– Bardzo dobrze, że strażnicy miejscy wzięli się za kierowców, którzy za nic mają przepisy ruchu, a przede wszystkim bezpieczeństwo innych mieszkańców. Ostatnio widziałam jak karetka wycofywała, bo nie mogła przejechać, a kilka tygodni temu ten sam problem miał pojazd straży pożarnej – powiedziała nam jedna z mieszkanek.

Strażnicy miejscy zapowiadają, że będą do skutku odholowywać źle zaparkowane pojazdy. Do chwili, aż kierowcy nauczą się, że pozostawianie auta w tym miejscu jest niedozwolone, a przede wszystkim blokuje przejazd pojazdów służb ratunkowych.

DSC02559

DSC02566

DSC02569

2017-10-19 21:52:31
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

121 komentarzy

 1. Wystarczy zamknąć osiedle i zrobić wjazd tylko dla mieszkańców i po problemie

  • Świetnie, geniuszu. A jeśli ktoś przyjedzie do któregoś z mieszkańców osiedla w odwiedziny? A jeśli ktoś mieszkanie wynajmuje i ma w dowodzie adres zameldowania gdzie indziej? Jak SM ma weryfikować przed odholowaniem czyj samochód należy do „stąd”, a który nie?

   • Widocznie nie ogarniasz kart parkingowych. Ściśle określone kryteria wydawania i problem parkowana rozwiązany. W odwiedziny to MPK i sałatą a nie po pijaku wracać do domu. Korona ci z głowy spadnie jak z buta przejdziesz parę metrów? Nie, ty musisz się pochwalić swoim bolidem przed rodziną i jej sąsiadami. Najlepiej przed klatką zaparkować. Nie twórz sztucznych problemów.

 2. Kto mieszka bądź mieszkał na LSM wie od kiedy zaczęły się problemy z parkowaniem. Pomijając fakt że przybyła liczba samochodów. To Pan Prezes G. stawiając bloki przy Głębokiej pozbawił mieszkańców parkingu na kilkaset samochodów. Pozostawiając osiedle z jednym parkingiem które i tak powoli zostaje wykupowane. I wiem co to znaczy krążyć osiedle parę razy żeby zaparkować i odebrać dzieci od dziadków. Piękne, drogie osiedle bez logistycznego rozwiązania.

 3. Aut przybywa, ludzi przybywa, nowych bloków przybywa (nie mówię konkretnie o nowych blokach na ul. Wajdeloty bo tam ich nie ma). Co z tego, że często w nowych blokach są miejsca parkingowe podziemne skoro kosztują absurdalnie duże pieniądze ? Sporo osób ich nie wykupuje – zrozumiałe. Deweloperzy zabudowują każdy centymetr wolnej przestrzeni i nikt nie myśli o publicznych parkingach. Powinien wejść przepis, że jeżeli deweloper buduje wieżowiec to musi przypadać dla niego jakaś konkretna liczba darmowych miejsc parkingowych – a może taki przepis już jest tylko nikt go nie przestrzega albo ilość tych miejsc jest śmiesznie niska ? Ciekawe… Ja zastanawiam się nad wyprowadzką poza miasto bo tutaj zaczyna się robić nieciekawie…

  • Ja po 20 latach martyrologii miejskiej zwiałam na wieś. Nie żałuję tej decyzji ? dzisiaj mija 10 lat w spokoju ?

 4. Zapraszam również na Wiercieńskiego zaczynają się święta Listopadowe chociaż jest jeszcze do nich trochę czasu to już jest gorąco. O godz 15:30 nie można przejechać ponieważ wyjeżdża komisariat a każdy paruje jak mu się podoba

 5. Jeszcze auta parkujące przy przystanku Słowackiego na Wileńskiej. Notorycznie rozjeżdżany trawnik, auta poruszające sie skrawkiem chodnika pozostawionym dla pieszych. Jak w lesie…

 6. i co płaczesz, że ci skrzyżowanie wyremontowali a przy okazji buspas zrobili z którego korzystać nie możesz, zatrudnij się jako kierowca mpk to będziesz mógł po buspasach jeździć i ból tyłka minie, tak to unia zła ale łapy po dotacje wyciągać potrafią, janusze, cebulowe gamonie

 7. Może ktoś wie : 1/ Ilu pracowników pracuje w Zus i ile swoich miejsc parkingowych ma Zus ? 2/ Podobne pytanie dotyczy sądu i skarbówki która wprowadziła się do Inwestprojektu ?

  • Od kiedy parking przy Inwestprojekcie jest płatny, zaczął świecić pustkami. Nie to co kiedyś, nabity, że przejść nie można było.

   • Zmusiłeś mnie do wyjścia na balkon . Jest zajęty może nie 100 % ale na pewno ponad 70 %

    • To było ruszyć również tyłek i zrobić sobie spacer po Wajdeloty i Wallenroda i policzyć wolne miejsca parkingowe. Nie znalazł byś ŻADNEGO, bo darmowe. Za to parkujących gdzie popadnie: trawnik, przejście, alejka, chodnik…… zapewne kilka.

 8. W wakacje tego problemu nie było… Ciekawe czemu, moze dlatego że nie bylo.samochodów.studentów.które stoją cały tydzień i.zabierają.miejsca mieszkańcom… Tak wlasnie.jest naLSM, przyjezdzacie tylko po to zeby sie przywieźć a równie dobrze ktoś mógłby was przywieźć i zabrać samochód…

  • Taniej by było komunikacją zbiorową, wszak mają zniżki. Tylko jak zadygać na stancję tyle wypełnionych słoików na cały tydzień? No i czym palić gumy na parkingach? Darmowym rowerem miejskim?

 9. Na ty osiedlu spokojnie można zaparkować jedynie w okresie od lipca do września, a w pozostałym okresie..jedynie od piątku do niedzieli. I to do określonej godziny, bo po 21 to już niekoniecznie.No ale projekt rozbudowy miejsc parkingowych wygrany. Tylko czy będzie dotyczył Wallenroda?

  • Jednym słowem niech słoiki PKS-em przyjeżdżają to obecnych miejsc wystarczy. Do czasu, aż kolejny biurwowiec postawią.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia