690 680 960

Ul. Radziszewskiego: Stracił telefon. Policjanci go „odkupili” i złapali złodziei

Sprawcy w nocy na ulicy zaatakowali wracającego samotnie do akademika studenta. Ich łupem padł telefon komórkowy o wartości 1600 złotych.

Do napadu na studenta doszło po godzinie 2 w nocy przy ul. Radziszewskiego. Obywatel Turcji wracał do akademika, kiedy od tyłu został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy przewrócili studenta i kopali po całym ciele. Kiedy wypadł mu telefon, sprawcy zabrali go i uciekli. Pokrzywdzony poinformował o zdarzeniu policjantów.

Na miejscu pojawili się dwaj dzielnicowi z IV komisariatu. Postanowili zadzwonić na skradzioną „komórkę”. Jeden ze sprawców odebrał i zaproponował wykup telefonu. Po godzinie 3 w nocy umówili się przy ul. Leszczyńskiego.

Na miejscu pojawili się dwaj 20-latkowie z kradzionym telefonem. Zostali zatrzymani przez policyjnych wywiadowców z KMP w Lublinie oraz dzielnicowych z „czwórki”. Skradziony telefon został odzyskany. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą odpowiadać za rozbój. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie