690 680 960

To Ukrainiec zaatakował nożem taksówkarza. Dzisiaj usłyszał zarzuty

Śledczy zajmujący się sprawą brutalnego ataku na taksówkarza w Lublinie postawili zarzuty głównemu sprawcy. Vasili P. trafił do aresztu, grozi mu nawet dożywocie.

Dzisiaj prokurator przedstawił zarzut usiłowania zabójstwa oraz napadu rabunkowego dla 25-letniego Ukraińca, który został zatrzymany w sprawie sobotniego brutalnego ataku na taksówkarza w Lublinie. Mężczyźnie grozi od 12 do 25 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie. Następnie Ukrainiec decyzją sądu, został umieszczony w tymczasowym areszcie na okres najbliższych trzech miesięcy. W trakcie dzisiejszego przesłuchania Vasili P. złożył obszerne wyjaśnienia, w których krok po kroku opisał przebieg sobotniej nocy.

Sąd zajął się także sprawą 14-latka, który wraz z Ukraińcem podróżował taksówką. On jako pierwszy wysiadł z pojazdu, a po chwili doszło do ataku. Nastolatek został umieszczony w schronisku dla nieletnich, również na najbliższe 3 miesiące. Wciąż trwają czynności z matką 14-latka, która została zatrzymana jako ostatnia. Na chwilę obecną kobiecie nie postawiono żadnych zarzutów, jednak śledczy nie wykluczają jej udziału w tej sprawie. Pewne jest, że to właśnie ona zadzwoniła na prywatny numer taksówkarza, zamawiając kurs dla swojego syna.

 


 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około północy sprawcy wsiedli do taksówki w centrum miasta a następnie udali się nią w rejon ul. Zbożowej. Kiedy pojazd zatrzymał się, jeden z nich wysiadł, a drugi zaatakował nożem taksówkarza. Sprawca był bardzo agresywny, usiłował podciąć taksówkarzowi gardło. Zranił go w szyję, a gdy 33-latek zaczął się bronić, atakował go dalej raniąc m.in. w ręce. Taksówkarzowi udało się wyrwać i zaczął uciekać. Wtedy obaj pasażerowie ruszyli za nim. Najprawdopodobniej życie uratowała mu grupa osób, na która się natknął. Sprawcy na ich widok zrezygnowali z pościgu za mężczyzną i uciekli.

Napastnicy ukradli z taksówki tablet i nawigację. 33-latni taksówkarz został przetransportowany do szpitala. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

(fot. Policja Lublin)
2016-07-19 17:28:10

18 komentarzy

  1. sku…..na odstrzelić, takiego ścierwa nie ma sensu utrzymywać za nasze pieniądze

  2. Tchórzliwy śmieć pewnie przed wojskiem uciekł żeby do Donbasu go nie wysłali, a u nas atakuje niewinnych i nie uzbrojonych, niech menda jedzie zmierzyć się z zielonymi ludzikami

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin