To Ukrainiec zaatakował nożem taksówkarza. Dzisiaj usłyszał zarzuty

Śledczy zajmujący się sprawą brutalnego ataku na taksówkarza w Lublinie postawili zarzuty głównemu sprawcy. Vasili P. trafił do aresztu, grozi mu nawet dożywocie.

Dzisiaj prokurator przedstawił zarzut usiłowania zabójstwa oraz napadu rabunkowego dla 25-letniego Ukraińca, który został zatrzymany w sprawie sobotniego brutalnego ataku na taksówkarza w Lublinie. Mężczyźnie grozi od 12 do 25 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie. Następnie Ukrainiec decyzją sądu, został umieszczony w tymczasowym areszcie na okres najbliższych trzech miesięcy. W trakcie dzisiejszego przesłuchania Vasili P. złożył obszerne wyjaśnienia, w których krok po kroku opisał przebieg sobotniej nocy.

Sąd zajął się także sprawą 14-latka, który wraz z Ukraińcem podróżował taksówką. On jako pierwszy wysiadł z pojazdu, a po chwili doszło do ataku. Nastolatek został umieszczony w schronisku dla nieletnich, również na najbliższe 3 miesiące. Wciąż trwają czynności z matką 14-latka, która została zatrzymana jako ostatnia. Na chwilę obecną kobiecie nie postawiono żadnych zarzutów, jednak śledczy nie wykluczają jej udziału w tej sprawie. Pewne jest, że to właśnie ona zadzwoniła na prywatny numer taksówkarza, zamawiając kurs dla swojego syna.

 


 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około północy sprawcy wsiedli do taksówki w centrum miasta a następnie udali się nią w rejon ul. Zbożowej. Kiedy pojazd zatrzymał się, jeden z nich wysiadł, a drugi zaatakował nożem taksówkarza. Sprawca był bardzo agresywny, usiłował podciąć taksówkarzowi gardło. Zranił go w szyję, a gdy 33-latek zaczął się bronić, atakował go dalej raniąc m.in. w ręce. Taksówkarzowi udało się wyrwać i zaczął uciekać. Wtedy obaj pasażerowie ruszyli za nim. Najprawdopodobniej życie uratowała mu grupa osób, na która się natknął. Sprawcy na ich widok zrezygnowali z pościgu za mężczyzną i uciekli.

Napastnicy ukradli z taksówki tablet i nawigację. 33-latni taksówkarz został przetransportowany do szpitala. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

(fot. Policja Lublin)
2016-07-19 17:28:10

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Jelenia mają i po sprawie małolacik niebawem wyskoczy ukrainieć do pudła a matka na wolność..ot polsza sprawiedliość….

  Matka i małolat po 12 lat a ukrainieć dożywocie tudzież kara śmierci bo po co go trzymać i tak nie wyjdzie

  • Masz rację znaleźli jelenia, bo nie wiedzą co z 14-letnim bandziorem zrobić. Najlepiej wypuścić razem z mamusią niech sobie dalej nie niepokojeni żyją, do następnego wybryku gnoja. Wtedy się zobaczy, może mu ksiądz proboszcz pogrozi 😉

 2. cyka blyat!

 3. Jeszcze śmieciuch bedzie żył za moje podatki!!!

 4. 15 – 25 lat a nawet dożywocie hahahahahha typ który zabił dwie osoby na Tatarach dostał 25 to banderowiec za usiłowanie dostanie 5 i wyjdzie po 2.

  • Jeśli dostanie pięć (w co wątpię) za usiłowanie „głowy” , to prawo do WPZ będzie miał po odbyciu 1/2 kary. Zanim coś napiszesz poczytaj KKW (Kodeks Karno-Wykonawczy) i kup sobie kalkulator a potem oblicz.

   • „Jeśli dostanie pięć (w co wątpię) za usiłowanie „głowy”” a ty kup sobie slownik poprawnej polszczyzny…

 5. W tym przypadku orzekłbym karę śmierci gdyby tylko była taka możliwość.

 6. parę lat temu gówniarz ojca zabił dostał 10 i też wyszedł dużo wcześniej.

  • Nie wyszedł wcześniej niż po 6-7 latach, poczytaj KKW o WPZ. KKW – Kodeks Karny Wykonawczy; WPZ- warunkowe przedterminowe zwolnienie.

 7. czego zakrywacie mordę tego banderowca? może jeszcze go ktoś rozpozna w innej sprawie ? co za nawyk resortowy zasłaniać pysk bandyty ? to jakiś nawyk ubecki żeby nie pokazywać dokładnie jak wygląda przestępca

 8. vasilij p. a to drugie scierwo jak sie nazywa?

  • Gdzie ta nasza sprawiedliwość?? Mój chłopak za niejedno szybką jazdę bez prawka dostał 4lata pozbawienia wolności mimo to ze zostałam sama z malutkim dzieckiem bez niczego a nie za szkieletowanie na Tatarch 25 lat śmiech na sali

 9. Pokażcie jeszcze tego14 latka. Lepiej wiedzieć jak wygląda zwyrodnialec mieszkający wśród nas, bo pwnie niedługo wyjdzie.

 10. sku…..na odstrzelić, takiego ścierwa nie ma sensu utrzymywać za nasze pieniądze

 11. Tchórzliwy śmieć pewnie przed wojskiem uciekł żeby do Donbasu go nie wysłali, a u nas atakuje niewinnych i nie uzbrojonych, niech menda jedzie zmierzyć się z zielonymi ludzikami

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach