Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył psa młotkiem, zwierzę nie przeżyło. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Lublina, który próbował zabić psa młotkiem. Fundacja EX LEGE będzie pełniła rolę oskarżyciela posiłkowego w tej sprawie. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku. Lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 71-letni mieszkaniec Lublina znęcał się nad psem. Powiadomił ich o tym weterynarz, który został wezwany przez żonę właściciela.

Według kobiety zwierzę miało zostać potrącone przez samochód. Lekarz podjął decyzje o uśpieniu zwierzęcia z uwagi na posiadane obrażenia. 71-latek podczas rozmowy przyznał się, że uderzył zwierzę młotkiem i zrobił to w trosce o psa, który cierpiał z powodu choroby.

Właściciel psa usłyszał zarzut usiłowania zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. W tym tygodniu do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie. Za przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com- ilustracyjne)

6 komentarzy

 1. „Zamordował psa młotkiem ” powinno być. Ciekaw jestem ile dostanie 200zł na rzecz fundacji i zawiasy ? Tyle można oczekiwać po polskich sondach

 2. on też powinien zostać potraktowany młotkiem, dla jego dobra. Ponieważ jest stary i schorowany.

  • Cieee chorrroba !!!

   Taaa… a ten od „traktowania” młotkiem tego „człowieka” poszedłby siedzieć na dożywocie

 3. Dlaczego na rzecz fundacji? Znowu skok na kasę?

 4. Uśpić czy walnąć w łeb młotkiem to dla psa w takim stanie naprawdę niewielka różnica.

 5. Organizacje społeczne od tego są, aby robić robotę banalną a jednak ważną.
  Powinien być karany za działania nieskuteczne, mylne. Żeby stary człek niepotrafił zrobić ,,raz – a dobrze”, tylko tłukł zwierzę po głupiemu jak jakiś wariat .. a może pijany – to kara za robienie takiej ważnej roboty po pijaku.

Z kraju