Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Udawał głuchoniemego, wyłudzał pieniądze na niepełnosprawne dzieci. Obywatel Rumunii zatrzymany

Policjanci z Lublina zatrzymali mężczyznę wyłudzającego pieniądze na niepełnosprawne dzieci. Obywatel Rumunii odpowie przed sądem, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie od młodej kobiety, że padła ofiarą oszusta. Będąc w lokalu gastronomicznym podszedł do niej nieznajomy mężczyzna, który trzymał tabliczkę z nazwą stowarzyszenia działającego na rzecz głuchoniemych dzieci w Europie. Udając głuchego gestami prosił o datek. Pokazał także kobiecie spisaną listę darczyńców z przekazanymi kwotami.

Kobieta uwierzyła mężczyźnie i przekazała 20 zł, jednak po chwili zorientowała się, że ma do czynienia z naciągaczem i uniemożliwiła mu opuszczenie lokalu.

Na miejscu interweniowali policjanci, którzy zatrzymali 24-letniego obywatela Rumunii. Mundurowi zabezpieczyli przy nim listę, którą prowadził oraz tabliczkę z nazwą rzekomego stowarzyszenia. Jak się okazało, taka organizacja nie istnieje. Niewykluczone jest też, że fikcyjne są także nazwiska widniejących tam osób. Funkcjonariusze znaleźli przy 24-latku również ścieralny długopis.

Policjanci dotarli też do innej mieszkanki województwa, która także przekazała mężczyźnie pieniądze. Fałszywy wolontariusz usłyszy zarzuty oszustwa, za które kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. „Obywatel Rumunii”

 2. uczciwy cygan via rumunia. A kiedy będzie wolny Kazimierz od tej chołoty ?

 3. „Będąc w lokalu gastronomicznym podszedł do niej nieznajomy…” ciekawa konstrukcja gramatyczna.

 4. Ludzie ogarnijcie się, a psioczycie na dziadków z demencją że na wnuczka dają. Dobroczyńcy haha.

 5. Arcy Primas A'Prilis

  Tak to oto w jakże nieskomplikowany sposób i zgodnie z prawem, obywatel Rumunii (i Unii), trafił na utrzymanie polskiego podatnika.
  Teraz zajmie miejsce jakiemuś „prawdziwemu” Polakowi, który będzie musiał czekać jak w kolejce do lekarza specjalisty.

 6. Żadnym żebrakom nigdy nie daję pieniędzy ! To są sami oszuści nawet te kobiety z dziećmi to żebrzą nie dla siebie !

 7. Od 1 stycznia 2007 Rumunia jest członkiem Unii Europejskiej. We wspólnocie nie wypada żebrać.