Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tysiące papierosów do zniszczenia (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli nielegalne papierosy. Wyroby tytoniowe trafią wkrótce do zniszczenia.

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej prowadzący działania kontrolne na terenie Lublina, w zatrzymanym do kontroli pojeździe, ujawnili nielegalne papierosy. W części ładunkowej peugeota mundurowi znaleźli 5 tys. paczek papierosów bez oznaczeń znakami akcyzy. Na paczkach widniały napisy w języku angielskim.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że papierosy zostały prawdopodobnie wyprodukowane w nielegalnej fabryce i miały trafić na rynek brytyjski. Kierujący pojazdem mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany. Zajęto również, jako dowód w sprawie, samochód.

Również w Oddziale Celnym w Terespolu funkcjonariusze trafili na nielegalne wyroby tytoniowe. Kontrabanda, łącznie 300 paczek papierosów, ukryta była w wentylatorze chłodzenia silnika trakcyjnego pociągu towarowego.

Do próby przemytu przyznał się maszynista. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 7,9 tys. zł.

Tysiące papierosów do zniszczenia (zdjęcia)

fot. KAS

16 komentarzy

 1. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin)

  Bo w Polsce tak jest, że zaczaić się na granicy, zrabować i zamiast przepakować w polskie opakowania (jak na przykład cukier z Ukrainy), nakleić wymagane znaki akcyzy skarbowej i taniej dać popalić palącym. To zniszczyć bo „be”, żeby był zbyt na zachodnią truciznę.

 2. Marnotrastwo i niepotrzebne zanieczyszczenie środowiska.

  • Żadne marnotrawstwo. Kilka kilogramów liści i papieru do spalenia. Mniej niż jedno małe ognisko. Wyprodukowanie papierosów to też grosze. Pudełko jest droższe w produkcji niż 20 papierosów.

 3. Od razu do zniszczenia, a kto za to zapłaci…? Zakleić znaki towarowe nakleić akcyzę i zasilać budżet.

 4. Jasny Gwint !!!

  Nooo… zniszczą, zamiast oddać nieodpłatnie do domów opieki społecznej, domów dziecka, albo do rodzin zastępczych

 5. A gdzie ochrona srodowiska? Ta ekologia to pic na wode.

  • Bo stary diesel i jedna osoba w 1,5 tonowym aucie to ekologia.

   • nie kryty krytyk

    od tego starego diesla większym szkodnikiem jesteś ty franiu, jakby nie ludzie nie było by smogu. więc zrób w końcu coś dobrego i skocz na główke do płytkiej rzeki.

 6. Ekologia jest dla niwnych frajerów.

 7. Papieros to twój wróg, więc go spal!

 8. łunia za wolność, czego nie rozumieta ?

 9. A gdzie można obejrzeć nagrany materiał filmowy z niszczeń przemycanych rzeczy?

 10. nie kryty krytyk

  byłem na komisariacie w łabuniach w roli świadka, gdy przyszedł pan niebieski do komendanta który mnie przesłuchiwał,
  pan przychodny zapytał swojego zwierzchnika, gdzie są zarekwirowane fajki, odpowiedz pana najważniejszego w budce, agnieszka powoli utylizuje te papierosy. czyli wyrzuca do śmieci, pustą paczkę jak skończą jej się fajki.

  ale tak tysiące paczek do zniszczenia, niby te 20 tys co zginęło w zamościu z magazynu policyjnego.
  to że zwykły obywatel nie może zarobić na fajkach, nie znaczy że pan policjant który działa w imieniu rzeczypospolitej nie może wziać tych fajek palić, albo sprzedawać znajomym. a ty polaczku było się uczyć i dołączyć do tych równiejszych.

Dodaj komentarz

Z kraju