690 680 960

Tuba z migającymi diodami na szlaku kolejowym. Interweniowali antyterroryści (zdjęcia)

Przez kilka godzin policjanci prowadzili czynności na szlaku kolejowym w Świdniku. Do słupa doczepiony był tajemniczy pakunek.

W piątek późnym wieczorem patrolujący szlak kolejowy Lublin – Świdnik funkcjonariusze straży ochrony kolei zauważyli nietypowy przedmiot doczepiony do słupa trakcji kolejowej. Był on w kształcie tuby i posiadał migające diody. Od razu powiadomili o wszystkim policję.

– Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W rejonie wiaduktu, pod drogą ekspresową, na słupie znajdował się cylindryczny przedmiot przypominający ładunek wybuchowy. Był w kształcie tuby o wielkości ok. 30 cm, miał dwie diody migające na zielono i zaczepiono go metr nad ziemią. Całość była zaś owinięta szarą taśmą – wyjaśniali nam policjanci.

Ze względów bezpieczeństwa natychmiast cały pobliski teren został zabezpieczony. Wstrzymano również ruch pociągów. Na miejsce przyjechali antyterroryści, którzy zabezpieczyli podejrzany pakunek.

Jak udało nam się ustalić, w środku nie ujawniono żadnych materiałów wybuchowych. Policjanci prowadzą jednak intensywne czynności w tej sprawie. Ustalane jest, kto i w jakim celu umieścił ten przedmiot przy torach.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. ASIS w Świdniku chciało wysadzić trakcje kolejową transkontynentalną, albo szpiedzy rosyjscy chcą sparaliżować transport kolejowy z zachodu do granicy naszego kraju.

  2. Może to było zamierzone odwrócenie uwagi od patrolowania pozostałego terenu na kolei , gdzie w między czasie dokonywano jakiś działań przestępczych .

  3. Za duzo filmow

  4. Brawo swidnicka policja, w końcu zajmują sie czymś poważnym….

  5. To dobre?mają ćwiczenia a nie jakieś tam symulacje.

  6. Hehehe, a moze ktos kontaktuje sie z kosmitami 🙂

  7. Chłopaki zza wschodniej granicy sprawdzają jak szybko nastąpi reakcja i czy w ogóle nastąpi. Tak samo jak z smsami z RCB.

  8. no i już wiem gdzie się podziały moje światełka z przed domu !!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!