Trwają poszukiwania zaginionego 32-latka (zdjęcia)

Trwają intensywne poszukiwania zaginionego 32-letniego mieszkańca miejscowości Górka Lubartowska. Mężczyzna w nocy z 29 na 30 grudnia wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił.

Służby od minionej niedzieli prowadzą poszukiwania zaginionego 32-letniego Krzysztofa Falkowicza. Mężczyzna w nocy z 29 na 30 grudnia wyszedł z domu w miejscowości Górka Lubartowska i do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Od razu po zgłoszeniu policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Do poszukiwań włączyli się funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Lubartowa, Straży Leśnej, Państwowej Straży Rybackiej, zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych, oraz okoliczni mieszkańcy. Do działań użyto również drona. W dzisiejszych poszukiwaniach sprawdzane jest koryto rzeki Wieprz i tereny przyległe w okolicach Szczekarkowa.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie ul. Lubelska 57 A, 21-100 Lubartów, tel. (81) 852 62 90 lub numerem alarmowym 112.

(fot. Policja Lubartów)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Droga redakcjo panstwowej straży leśnej tam nie było była państwowa straż rybacka jak zwykle pominieta. ..

 2. Procedury kontra człowieczeństwo

  Policja w końcu jest????? Dwa dni nie widziałam!!!!
  A nie faktycznie był jeden który powiedział rodzinie że to nie jest film akcji i czego się spodziewali???

  Słownik języka polskiego PWN
  ———poszukiwać——–
  1. «starać się odnaleźć kogoś, coś zaginionego, zgubionego albo coś ukrytego lub kogoś ukrywającego się»
  2. «starać się czegoś dowiedzieć lub coś osiągnąć; też: starać się pozyskać kogoś lub coś potrzebnego»
  3. «prowadzić badania w celu odkrycia czegoś nieznanego dotychczas lub odnalezienia czegoś ukrytego»

  4 dni później… Nadzieja umiera ostatnia…
  Pozdrawiam

 3. Policjanci nie rozpoczęli poszukiwań od razu po zgłoszeniu. Najpierw było za wcześnie, potem był sylwester, nowy rok, nie było ludzi… Poszukiwania tak naprawdę zaczęły się dzisiaj, czwartego dnia, o wiele za późno. A co do samych poszukiwań, policja obiecała psa, drona, helikopter, nurka… Nie było jak dotąd ani psa, ani nurka ani helikopteru. Był dzisiaj dron który polatał parę minut po czym stwierdzili że zła pogoda i nie mogą dalej latać. Nie było także żadnej koordynacji z góry przez co ludzie na miejscu nie wiedzieli gdzie mają szukać ani co robić. Nie nazwał bym tej całej akcji do tej pory poszukiwaniami.

 4. Kto by pomyślał że policja jest taka wspaniałomyślna bo w końcu z wielką łaską raczyli ruszyć cztery litery 4 dni to trochę za późno drodzy panowie policjanci. Pomijając już fakt że obcy ludzie zrobili więcej niż Ci wspaniali funkcjonariusze którzy podobno tak intensywnie prowadzą poszukiwania. Szczerze? G***o nie poszukiwania! Ok może macie swoje procedury ale bez przesady. Gdzie jest ten wspaniały nowoczesny błyszczący sprzęt którym się tak chwalicie przy wszystkich rocznicach, dożynkach i imieninach proboszcza? A psy mają katar bo niedoleczone po psiej grypie? Trochę za późno to co wy teraz robicie zrobili już za was inni, tren był już przeszukany kilka razy.

  • Procedury kontra człowieczeństwo

   Potwierdzam w 100% żadnej akcji nie było!
   Dziś telewizja zainteresowała się tematem więc są mundury i są fotki…
   Poruszymy Niebo i Ziemię jeśli będzie trzeba!
   „Służby od minionej niedzieli prowadzą poszukiwania zaginionego 32-letniego Krzysztofa Falkowicza (…) Od razu po zgłoszeniu policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą.”
   Z całym szacunkiem droga Redakcjo – totalna bzdura!!!
   Nie wprowadzajcie społeczeństwa w błąd bardzo proszę.

   • Z całym szacunkiem, ale taką informację otrzymaliśmy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dodatkowo w dniu wczorajszym miała na miejsce udać się grupa poszukiwawcza z Lublina.

    • Procedury kontra człowieczeństwo

     No to ups…
     Wczoraj nie dotarli a faktycznie mieli być, wszyscy na to liczyliśmy ściągnęliśmy mnóstwo osób do wsparcia akcji a tu kolejny dzień nic.
     Przez chwilę było dwóch policjantów na służbie ale w gotowości do ewentualnych innych interwencji.
     Grupa poszukiwawcza to rodzina, znajomi, sąsiedzi, obcy ludzie dobrej woli i OSP takie są fakty.
     Jeśli kogoś pominęłam serdecznie przepraszam.
     Dziś – nie wiem, dziś już nie byłam – ale zdjęcia dobrze wyszły może kogoś przekonały… !?!
     Dziękujemy za wsparcie medialne i nagłośnienie akcji ale weryfikujcie fakty – numery kontaktowe wszędzie dostępne bo trochę przykro się to czyta znając realia.
     Dwa dni przemoczona do suchej nitki i ubłocona po pas – a nie w wyprasowanym mundurze…
     Bezsilność jest okrutna – to są fakty 🙁

     • Każda publikowana przez nas informacja jest sprawdzana. Staramy się jednak zachować przyzwoitość i nie dzwonić do zrozpaczonej przecież rodziny, gdyż w takich chwilach rozmowy z dziennikarzami raczej do przyjemnych nie należą i nie sądzę, żeby były dobrze potem odebrane. Dlatego też co się da potwierdzamy u odpowiednich służb, w tym przypadku w policji. Mieliśmy też informację z innej strony, że na miejsce udaje się Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza.

 5. Czytając komentarze widać, że rodzina próbuje zagłuszyć własne sumienie.

  • Jeśli ktoś o sprawie wie tylko tyle co wyczytał w mediach to gratuluje komentarza, zawsze znajdzie sie jakiś ewenement ktory g***o wie a sie odzywa… Czyżby to wlasnie tym razem Pan policjant sie wypowiadał?

  • Procedury kontra człowieczeństwo

   Ok zgadzam się, że sytuacja jest mega trudna dla rodziny ale to jest jedna z tych sytuacji kiedy szuka się kontaktu do różnych mediów żeby jednak nagłośnić akcję – dopóki jest nadzieja Rodzice zrobią wszystko – więc nie zasłaniajmy się przyzwoitością proszę.
   Krzysiek potrzebuje pomocy – napiszcie ze każda para oczu się przyda, napiszcie, że Rodzina prosi wszystkich chętnych o pomoc – jak napisała bratowa Krzyśka na FB…
   Nie czekają bezczynnie na „służby” – robią co mogą i jak potrafią a te zdjęcia i artykuł raczej nie pomogły co więcej wywołały dodatkową frustrację sytuacją.
   Super, że policja w końcu jest – ale my już tam byliśmy… super, że w końcu może wszyscy zostaną przesłuchani, bo wersji będzie coraz więcej… szkoda że po śladach nie ma śladu…

   Rozumiem – takie informacje dostaliście – właśnie je zweryfikowałam.

   • Po pierwsze, materiał o poszukiwaniach pojawił się na naszej stronie jako pierwszy po kontakcie z rodziną. Proszę wybaczyć, ale nie chodzimy krok w krok za policją, czy strażą pożarną, aby sprawdzić co robią i czy coś robią. Od tego jest rzecznik, aby podawać informacje sprawdzone. Informacje te trafiają do wszystkich mediów w regionie i kraju.

    Materiały dotyczące poszukiwań przynoszą bardzo dobre efekty, dzięki nim zostało odnalezionych na przestrzeni kilku lat kilkadziesiąt osób [Tak właśnie także po naszych materiałach]. Nasz post o zaginionym Krzysztofie dotarł do ponad 120 tys. osób, więc proszę nie pisać głupot – że zdjęcia i artykuły nie pomagają.

    Jesteśmy w stanie bardzie wierzyć w słowa służb niż komentarzy po materiałami, służb rozumianych nie tylko policji. Dalsza dyskusja nie ma sensu.
    Pozdrawiamy

    P.S. Jeżeli ma Pan/Pani pytania – zastrzeżenia zapraszamy do kontaktu prywatnego przez FB, mail, telefon a nie pod materiałem, bo takie dyskusje prowadzą w niebyt.

 6. Milicja poinformowała o szeroko zakrojonej akcji tak samo jak informowali kilka dni temu że z tub pod wiaduktem w hamburku są umieszczone pakunki z których wystają druty i mijają w środku diody.
  Także tego, ten.
  Liczę że się chłopak odnajdzie po melanżu A nie w jakichs smutnych okolicznościach

  • Procedury kontra człowieczeństwo

   Z czasem chyba wszyscy po cichu zaczynamy już tylko na to liczyć… 🙁

 7. Procedury…zapraszam do lektury…tam są trzy kategorie…do każdej z kategorii są odpowiednie czynności…proste…Zarządzenie NR 48
  KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
  z dnia 28 czerwca 2018 r.
  w sprawie prowadzenia przez Policję poszukiwania osoby zaginionej oraz postępowania w przypadku
  ujawnienia osoby o nieustalonej tożsamości lub znalezienia
  nieznanych zwłok oraz szczątków ludzkich

 8. Ten zaginiony należy do kategorii III więc…poziom III – dotyczący osoby, której zaginięcie nie jest związane z bezpośrednim oraz uzasadnionym
  zagrożeniem dla jej życia, zdrowia lub wolności, na przykład dotyczące osoby:
  – wyrażającej wolę zerwania kontaktów z rodziną, osobami najbliższymi lub środowiskiem, w którym
  ostatnio przebywała,
  – która oddaliła się z miejsca zamieszkania w wyniku nieporozumień rodzinnych,
  – co do której nie jest możliwe ustalenie przyczyn lub okoliczności zaginięcia,
  – z którą brak jest kontaktu, a która deklarowała chęć wyjazdu lub jej zaginięcie związane jest
  z wyjazdem albo pobytem za granicą Rzeczypospolitej Polskiej,
  – niewymagającej stałej opieki medycznej lub stałego przyjmowania leków, która samowolnie oddaliła
  się z placówki opiekuńczej, leczniczej lub innej placówki,
  – małoletniej w wieku od 11 do 13 lat zaginionej po raz kolejny;…

 9. Procedury kontra człowieczeństwo

  Spokojnie…
  Proszę czytać ze zrozumieniem, powtórzę doceniam to co robicie.
  1. „Po pierwsze, materiał o poszukiwaniach pojawił się na naszej stronie jako pierwszy po kontakcie z rodziną.” Potwierdzam Rodzina skontaktowała się z Wami.
  2. „więc proszę nie pisać głupot – że zdjęcia i artykuły nie pomagają” – ja tego nie napisałam co więcej uważam wręcz odwrotnie!
  3. „Jesteśmy w stanie bardzie wierzyć w słowa służb niż komentarzy po materiałami”
  Problem w tym, że to nie jest kwestia wiary drogi Panie tylko faktów a fakty bronią się same.
  Tak jak zasięg Waszego portalu!
  Gratuluję!

  Nadal twierdzę jednak, że to co widziałam drastycznie różni się od Waszej „uwierzonej” relacji – więc proszę mnie nie atakować a weryfikować przed publikacją.
  Dyskusja (od łac. discussio ‚roztrząsanie’) – ale żeby prowadziła do „niebytu”…???
  Pozdrawiam

  P.S. Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
  Contra facta non valent argumenta

 10. Wiadomo już coś w sprawie czy zaginiony się odnalazł?

 11. Znajdą go może na wiosne przez przypadek

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.736zł -0.91%
  • GBP 4.7558zł -0.5%
  • EUR 4.2538zł -0.2%
  • CHF 3.8259zł -0.32%

  Polub nas

  Materiały wideo

  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
  Szturm Twierdzy Zamość 2019
  Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
  Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)
  Przeprawa przez Wisłę 12 Brygady Zmechanizowanej. Zobacz nagranie z drona (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Maja i Andrzej Sikorowscy, Alicja Majewska i Renata Przemyk. Bezpłatne koncerty w Świdniku
  Festiwal Wieprzowiny, Mleka i Miodu w Bogucinie. Bedą pieczone prosiaki
  Pokazy sprzętu wojskowego, samolotów oraz ewakuacja przez Wisłę. W Dęblinie szykują piknik
  „Fire Party!” w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim
  Pudzian Band, Harlem oraz Kombii zagrają na festynie w Radzyniu Podlaskim
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.