Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek w trakcie wyprzedzania. Życia pieszego nie udało się uratować (zdjęcia)

Jedna osoba zginęła w wypadku, jaki miał miejsce minionej nocy na drodze wojewódzkiej nr 811. Mężczyzna został tam potrącony przez wyprzedzające auto.

Do wypadku doszło w piątek w miejscowości Komarno-Kolonia w gminie Konstantynów w powiecie bialskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu pieszego na drodze wojewódzkiej nr 811 Biała Podlaska – Konstantynów. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący fordem mężczyzna podjął manewr wyprzedzania poruszającego się przed nim pojazdu. Wtedy wjechał w idącego prawidłowo, a więc lewą stroną jezdni, pieszego. Pomimo starań ratowników, życia mężczyzny nie udało się uratować. Ofiara wypadku była w weku 54 lat.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca forda, 37-letni obywatel Ukrainy był trzeźwy. Samo zdarzenie miało miejsce w terenie niezabudowany i nieoświetlonym, pieszy nie posiadał zaś żadnych elementów odblaskowych. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Tragiczny wypadek w trakcie wyprzedzania. Życia pieszego nie udało się uratować (zdjęcia)

Tragiczny wypadek w trakcie wyprzedzania. Życia pieszego nie udało się uratować (zdjęcia)

(fot. policja)

11 komentarzy

 1. idąc prawidłowo poboczem, miałby mnóstwo czasu, by zauważyć, że samochód jedzie prosto na niego. pół sekundy, krok w prawo i nic się nie dzieje. gdyby miał odblaski, pewnie też dałoby się tego uniknąć.
  jeśli ślady hamowania są w obrębie pasa ruchu, a nie pobocza, to wina pieszego…

  • Zanim napiszesz jeszcze jakaś głupotę poczytaj PRD. Jeśli jesteś pieszym i stosujesz się do „swoich zasad” to gratuluję że jeszcze nie zgubiłeś.

   • Zginąłeś

    • 1. nie jesteśmy na „ty” pajacu!
     2. odblaski są dla pieszych obowiązkowe wg PRD
     3. idąc ulicą widzę obszar daleko przed sobą, a najbardziej auta, które pędzą prosto na mnie

     nie za dużo czytania na raz? można na 3 raty rozłożyć…

     • Pieszy idąc lewą stroną ma wyprzedzający samochód z tyłu siebie a nie z przodu. Widzi tylko światła, nie każdy ogląda się za siebie za każdym razem gdy zbliża się auto, tych aut przejeżdża dużo, natomiast nikt o zdrowych zmysłach nie kontynuuje wyprzedzania jak widzi przed sobą pieszego.

     • typ wjechał mu w plecy czego nie rozumiesz?

  • ,,idąc prawidłowo” – pieszy szedł lewą stroną, a samochód wyprzedzający też przejechał na lewy pas, i potrącił pieszego z tyłu, lewym bokiem.

 2. Obserwuję jak jeżdżą Ukraińcy prowadzący samochody np z Litwy, wyprzedzanie na trzeciego, na piątego, żadnej wyobraźni… Cwaniaki drogowe, nie generalizuję ale niektórzy to raczej w kolejce za rozumem to nie stali…

 3. Ukraińcy jeżdżą jak chcą