Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Akcja Łoś” w Lublinie. Tym razem do miasta zawędrowały trzy zwierzęta (zdjęcia)

W sobotę rano służby miejskie odebrały zgłoszenie o trzech łosiach znajdujących się na terenie ogródków działkowych przy ul. Nadrzecznej. Cały czas trwa akcja, które celem jest odłowienie zwierząt lub ich przepłoszenie na tereny niezamieszkałe.

W sobotę rano służby miejskie otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie ogródków działkowych przy ul. Nadrzecznej znajdują się trzy dorosłe łosie, dwie klępy oraz byk. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Straży Miejskiej z Eko-Patrolu, pracownicy Pogotowia dla zwierząt z Lublina oraz policjanci.

Po zlokalizowaniu zwierząt w rejonie ul. Dywizjonu 303 zapadła decyzja o ich przepłoszeniu, tak aby zwierzęta opuściły teren ogródków działkowych, na których zaczęło przybywać działkowiczów. W tym celu policjanci zabezpieczyli przyległe ulice, a pracownicy Pogotowia dla zwierząt oraz strażnik miejski przystąpili do przepłaszania zwierząt. Łosie po kilku minutach przemieściły się w rejon ul. Mickiewicza i opuściły ogródki działkowe.

Obecnie trwa monitorowanie, gdzie zwierzęta się przemieszczają. W przypadku pojawienia się na ulicy lub stwarzania zagrożenia dla osób postronnych zwierzęta mogą zostać uśpione i przewiezione poza miasto. Jak nam przekazali działkowicze, łosie widziane były w tym rejonie od kilku dni. Tłumaczono nam jednak, że przemieszczały się pojedynczo, nie kryli zdziwienia, że dziś pojawiły się aż trzy osobniki.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

  1. Wczoraj pisałem że to miastowe bydlaki i zamiast wypuszczać ich na pola żeby robiły szkody,powinny pomieszkiwać na miejskich ogródkach działkowych.To dlaczego dzisiaj te [***] wyganiają ich z naturalnego siedliska???

  2. Łosie jak i inne dzikie zwierzęta które mogą zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców powinny być redukowane (uśpione lub selekcja przez odstrzał). Wypuszczanie ich za miastem to odsuwanie problemu. Fakty są takie że w tej ilości co teraz jest łoś na Lubelszczyźnie to wielki szkodnik (robi szkody na polach, w lasach, powoduje kolizje drogowe tragiczne w skutkach)

  3. za dwa lata tak bedą wyglądały polowania żeby było co jeść. Cierpliwie czekajcie.

  4. TE ŁOSIE TO TE W ŻÓŁTYCH KAMIZELKACH??

  5. Na łosie dlu?

  6. Akcja Łoś w całej Polsce – Polacy nadal chcą głosować na PiS, PO, LSD, Hołownię i Kukiza.

  7. Cały Lublin to ŁOSIE

  8. Do” J” lecz się nawiedzony animalsie ,powinni was ubezwłasnowolniać i leczyć

  9. Wygląda jak Kangur, brat Robura… dziwne to jakieś…