690 680 960

Tragiczny wypadek na wjeździe do Lublina, jedna osoba nie żyje. Kilka jest rannych, trwa akcja ratunkowa (zdjęcia)

Tragicznie zakończył się wypadek, jaki miał miejsce na wysokości stacji paliw w Kalinówce. Wciąż trwa akcja służb ratunkowych, występują utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w środę około godziny 17:30 na wysokości stacji paliw w Kalinówce koło Lublina. Na skrzyżowaniu ul. Piaseckiej z drogą prowadzącą w stronę Majdanka zderzyły się dwa samochody – osobowy i dostawczy.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lublina i Świdnika, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący mercedesem mężczyzna jechał od strony Majdanka. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy dostawczego opla, który poruszał się w stronę Piask.

W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Wytrącony z toru jazdy mercedes uderzył jeszcze w jadącego z naprzeciwka dostawczego fiata.

W wypadku zginęła jedna osoba. Kierowca mercedesa zmarł na miejscu w wyniku doznanych obrażeń ciała. Cztery osoby zostały poszkodowane, w tym jedna odniosła ciężkie obrażenia. Obecnie ratownicy medyczni cały czas udzielają pomocy poszkodowanym osobom.

Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności tragicznego zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Barbara i Weronika)

55 komentarzy

 1. Nie wiem, kto odpowiada za ustawione na tym skrzyżowaniu tablic rozdzielających U-4a, wskazujących miejsce rozdzielania się kierunków ruchu tym skrzyżowaniu, ale ustawione są tak, że zaslaniaja (w niesprzyjających okolicznościach takich jak wysokość kierowcy, miejsce zatrzymania) cały samochód jadący od strony Lublina, a na drugim pasie od strony Piask). Ktoś, kto za to odpowiada spowodował wiele ofiar… Prokuratura powinna tym się zająć, ktoś je ustawił, ktoś to powinien sprawdzić i zatwierdzić, ktoś wziął za to pieniądze, a ludzie ginęli i gina, przez jakiegoś leniwego urzędnika.

 2. I znowu wypadek w tym samym miejscu, który to kolejny, kiedy jakiś geniusz wpadnie na to aby poprzestawiać tam znaki, tablice które zasłaniają widoczności tym wyjeżdżającym z podporządkowanej. Wiem co mówię sama tam miałam wypadek w lutym 2020. Sprawca który wykonywał ten sam manewr co teraz mercedes twierdził ze mnie w ogóle nie widział zasłaniala mu tablica. Na szczęście ja zdarzyłam skręcić kierownicą i wbiłam się w jego tylne drzwi i koło niestety w momencie uderzenia wyrwało mi kierownice, skręciło koła w lewo i zblokowało tak że przejechałam przez skrzyżowanie na przeciwległe pasy jak ten bus tylko ja miałam więcej szczęścia bo nic nie jechało z naprzeciwka. Dzięki temu żyje ja i ten drugi kierowca. Dodam tylko że jechałam ok 70 zawrotnej prędkości nie miałam a i tak samochody poszły do kasacji. Łatwo jest oceniać gorzej zrozumieć i współczuć.

 3. Ile lat zmarly z merola i skad byl ????mlody stary ??

 4. Wyjazd z tamtad jest tragiczny tym bardziej że samochody jadą bardzo szybko powinni postawic tam ograniczenie do 50km albo jakiś fotoradar sam jestem kierowca i wiem jak ciężko z tamtad wyjechać staram sie unikać tego skrzyżowania. Ciekawe ile jeszcze ludzi musi zginąć żeby władze coś zrobiły z tym skrzyzowaniem. Wyrazy współczucia dla rodziny

 5. 22.10.20 – taka sama sytuacja jak z mercedesem. Uderzyłem jadąc lewym pasem z Lublina w wyjeżdżającego mi pod koła VW passata, kierującego przez dziadka, który podobno mnie też nie widział. W ostatniej chwili tylko ręka mi drgnęła w lewo i dzięki temu dziadek żyje bo dostał w przód samochodu a nie centralnie w siebie. Odbiło nas i ja przeleciałem w powietrzu przez cały pas zieleni i spadłem jak ten bus dopiero na wiadukcie. Skutek: Seat Alhambra – po kilkunastometrowym locie w powietrzu kompletna kasacja a VW passat rozpadł się na kilka części. Milicja była w szoku że po tym zdarzeniu wszyscy żyją. Jestem zawodowym kierowcą, od zawsze twierdzę że starsi ludzie na drodze, najczęściej ci jadący w czapkach, są większym zagrożeniem niż młodzież w bmw, kobiety z telefonem itd… razem wzięci.

  • Remigiusz czy ty wiesz o czym piszesz, zawodowy kierowca – to co wyprawiają Ci zadufani w sobie zawodowcy prosi o pomstę do nieba .Codziennie na s-17 co drugi jest gorszym kierowca od Tak jak go nazywasz dziadka..Pozdrawiam tzw.pseudo zawodowcow

 6. Prokuratura w Świdniku i Komenda miejska w ŚWIDNIKU problemu nie widzi aroganccy policjanci z drogówki również. Dla nich jest zawsze wymuszenie pierwszeństwa a bez znaczenia łamana prędkość przez jadących drogą z pierwszeństwem. Nikt nie zwraca uwagi na prędkość poruszających się samochodów drogą z pierwszeństwem a przecież jest ograniczenie 60 przez co wjeżdżający oceniając sytuację wjeżdżają wprost pod koła rozpędzonych samochodów jadących z prędkością 3 razy wyższą niż dozwolona .

  • To już sąd (także na podstawie opinii biegłych) ocenia, czy i jak duży wpływ miało przekroczenie prędkości na zaistnienie wypadku.
   Np. dobre kilka lat temu, w Warszawie (w zabudowanym, przy ograniczeniu do 50km/h), dwie osoby skręcające w lewo nie ustąpiły jadącemu z naprzeciwka na wprost i zginęły w tym wypadku.
   Sąd uznał winę jadącego na wprost, dlatego, bo jadąc wtedy 130km/h „nie dał szans na to”, by skręcający w lewo, był w stanie dokonać tego manewru inaczej – postąpił on prawidłowo. Wypadek był skutkiem rażącego przekroczenia prędkości przez jadącego na wprost. Sprawca wypadku poszedł siedzieć

 7. Najlepsi kierowcy Europy. Tyle, że nie każdy z pełnym pakietem.
  Umiejętność przejazdu Lublin-Warszawa w 40 minut za pewne była, ale pakietu na: poprawne przejechanie przez skrzyżowanie, prawidłowe wyprzedzenie rowerzysty czy przepuszczenie karetki/autobusu już zabrakło.

 8. Zastanawiam się co zrobili ludzie, którzy mieli wypadek na tym skrzyżowaniu i przeżyli. Co zrobili, żeby kolejnym osobom to się nie przytrafiło. Co zrobili oprócz wskazywania na winnych urzędników? Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego i poszkodowanych.

  • Znajoma która mieszka niedaleko i codziennie korzysta z tego skrzyżowania pisała już wiele pism do różnych instytucji, i niestety nic to nie dało, ja zgłaszałam to policji i też nie było żadnej reakcji. Policja twierdzi że zna ten problem ale nic nie może zrobić.

 9. Projektant tego skrzyżowania powinien budować gołębniki i stodoły. Kierowcy jak i wszyscy popełniają błędy, a infrastruktura drogowa na tym skrzyżowaniu temu sprzyja. Jeszcze sporo dzwonów w tym miejscu przed nami, niestety.

 10. Projektant to powinien z kijem w du…e chodzić za kare, taki to je..by geniusz za 2 złote. Banda pijaków zajmuje się infrastrukturą i takie oto skutki, człowiek traci życie w ułamku sekundy, a państwo się wypina na resztę.
  Tyle jesteśmy warci dla rządu, tyle ile mamy w portfelu.

Kursy walut

 • USD 4.3467zł -0.57%
 • GBP 5.3385zł -0.33%
 • EUR 4.6888zł -0.2%
 • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas