Zamkną ul. Prawiednicką w Lublinie. Utrudnienia potrwają około 3 tygodni

Już jutro nastąpi zamknięcie przejazdu na ul. Prawiednickiej w Lublinie. Ma to związek z budową węzła przesiadkowego. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Od 6 maja nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Prawiednickiej na odcinku od ul. Osmolickiej do mostu na Bystrzycy. Objazdy zostały wyznaczone przez Krężnicę Jarą, Nowiny i Osmolice. Utrudnienia potrwają około 3 tygodni. Czasowa organizacja ruchu ma związek z budową węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej.

Przy ul. Osmolickiej powstaje pętla dla 2 autobusów o standardowej długości oraz parking Kiss&Ride. Dla lepszego skomunikowania węzła przebudowę przejdzie odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej. W ramach inwestycji powstaną również chodniki i przejścia dla pieszych. Na terenie nowego miejsca przesiadkowego zlokalizowana zostanie także infrastruktura przystankowa: wiata oraz wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej.

Dla kierowców komunikacji miejskiej powstanie budynek socjalno-sanitarny. Z kolei rowerzyści będą mieli do dyspozycji 10 zadaszonych stojaków rowerowych. Pętla zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony i zagospodarowany poprzez nasadzenia zieleni. Koszt budowy węzła przesiadkowego to ponad 1,8 mln zł. Prace realizuje spółka PRD Lubartów.

(fot. Google Street View)

9 komentarzy

 1. Na razie to jest wielkie halo. Od miesiąca nie było na miejscu żadnego pracownika. Zieleń nasadzą bo ją powycinali, miejsce dla 2 autobusów jest i bez przebudowy, chodnik i przejście dla pieszych również. Ale autobus to zabrali w mig, tylko po licznych telefonach dali zastępczy. Ten koszt to w większości pochłoną pensje durnych urzędasów, ciekawe też co to będzie ten drugi autobus co potrzebuje miejsca? Od lat do Prawiednik jeździ tylko 25 i po wielu kombinacjach ZTMu i MPK co do jego trasy ludzie, Ci co mogą wybierają inne możli transportu bo szybciej i na czas.

  • Artur spod lubelskiej wsi

   wszystko sie zgadza ale jak pod przykrywka ekologii,co2 wprowadza oplaty za wjazd do miasta -wazna 1 dzien za 20zyli i 300 za miech ,poza tym koszt parkowania w miescie bedzie uzalezniony od dzielnicy okaze sie ze dla wielu obob jazda autem codziennie do miasta wyniesie z 700zeta miesiecznie + koszty paliwa ,ktore juz teraz tanie nie jest a bedzie jeszcze drozsze to sporo osob skorzysta z tego parkingu i bedzie sie przesiadac w mpk.

 2. Może jednak „park and ride”?

 3. Czyli nie da rady pojechać normalnie z tuszowa do Lublina ?

 4. Ważne że unia da część kasy na przebudowę.

 5. Może dla jasności… Na stronie gminy GŁUSK jest informacja, że to będzie miejsce na krótkie zatrzymanie auta „kiss&ride”czyli dokładnie jak było dotychczas… Ktoś kogoś podwozi i odjeżdża. Dobrze byłoby coś takiego jak w Dominowie z miejscem parkingowym dla kilku Pojazdów. Tak jak zostało wspomniane we wcześniejszym komentarzu… Musiałoby być „park&ride”

 6. Ostatnio przebudowa i remont ulicy Nałkowskich z chodnikami , wjazdami na posesje itp. trwała jeden miesiąc ok. 1,5 km trasy /BRAWO/ -natomiast przebudowa odcinka ulicy Prawiednickiej ok. 100 mb. trwa już od 6 maja do dzisiaj -co to za firma i kto ten bajzel nadzoruje? To wielkie utrudnienie dla użytkowników omawianego odcinka drogi. Wyraźnie czuć w tym miejscu marnotrawstwo budżetu Miasta. W/g informacji prasowych remont ulicy miał trwać ok. 3 tygodni -jaka tu wiarygodność i powaga informacji? https://www.lublin112.pl/zamkna-ul-prawiednicka-w-lublinie-utrudnienia-potrwaja-okolo-3-tygodni/ Proponuje aby ktoś odpowiedzialny w temacie tym problemem się zainteresował.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy