690 680 960

Tragiczny wypadek na lokalnej drodze. Przewrócił się ciągnik rolniczy, traktorzysta został przygnieciony (zdjęcia)

Nie udało się uratować życia kierowcy ciągnika rolniczego, który uległ wypadkowi w trakcie zjeżdżania ze wzniesienia. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Do wypadku doszło w czwartek przed godziną 15 w miejscowości Łopiennik w gminie Borzechów w powiecie lubelskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o przewróceniu się ciągnika rolniczego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna kierujący ciągnikiem z przyczepą załadowaną zbożem, zjeżdżał ze wzniesienia. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego maszyna zjechała z jezdni i się przewróciła do góry kołami. Traktorzysta został przygnieciony przez ciągnik.

Na pomoc ruszyli też okoliczni mieszkańcy. 68-latek został wyciągnięty, jednak jego życia nie udało się uratować. Zmarł w wyniku doznanych obrażeń ciała. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych przyczyn wypadku. Droga gminna jest całkowicie zablokowana.

 


(fot. KM PSP Lublin)

27 komentarzy

 1. Nieraz się widzi jak rolnicy jeżdżą bez świateł,hamulców nie wspomnę już o sprzęcie bez wymaganego przeglądu a nawet rejestracji jeżdżą po drogach publicznych jak po własnym polu a gdy pracę w polu kończą to blokują drogi zamiast swoje sprzęty przygotować na następny sezon

  • Tyci mądry czy tyci głupi ?

   • Rolnicy jeżdżą tak jak wszyscy kierowcy. A czy na drogach w miastach wszyscy mają sprawne i po przeglądzie samochody?

  • W sensie że traktory czy inny sprzęt, powinny być pozostawiane na polach i tam czekać na następny sezon, bo nie rozumiem twojego wywodu.

   • A którego rolnika stać na to aby miał sprawne w 100% swoje maszyny rolnicze? Są wyjątki,ale to znikome.

 2. Po pierwsze to nie ciągnik tylko traktor. Po drugie znawcy wszystkowiedzący na jakiej podstawie twierdzicie że coś jest niesprawne może człowiek zasłabł, dostał zawału, kot pies mu wyskoczył. Ten traktor akurat ma dość dobre hamulce. Jeden z lepszych i bezawaryjnych traktorów.
  Po za tym szkoda człowieka.

 3. Państwo przez lata dzięki psl przyzwalało na wiele na wsi, na wiele odstępstw…. efekty widać niestety

 4. Grześ przez wieś

  Pewnie hamulce z przodu nie działają.

 5. Rolnicy to ludzie wierzący. Myślę, że ten na górze spostrzegł na kogo ów człowiek głosował i postanowił, że czas coś zmienić. Innym pod rozwagę!

 6. …to nie są przysłówki!!!!!

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas