Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek w centrum Lublina. Spadł z rusztowania, zginął na miejscu

Dzisiaj po południu, w centrum Lublina, mężczyzna spadł z rusztowania. Długa akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku.

Do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy doszło w środę przed godziną 16 przy ul. Wyszyńskiego w Lublinie. Z rusztowania spadł mężczyzna. Jak ustaliliśmy na miejscu zdarzenia, mężczyzna był robotnikiem, który wykonywał prace związane z remontem bramy wjazdowej do zespołu pałaców biskupich.

Gdy znajdował się na samej górze, ok. 4 metrów nad ziemią, najprawdopodobniej stracił równowagę i spadł na kamienne podłoże. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Ratownicy przez blisko pół godziny prowadzili akcję reanimacyjną, jednak nie przyniosła ona skutku. Mężczyzna zginął na miejscu w wyniku ciężkich obrażeń ciała.

Ofiara była w wieku ok. 60 lat. Teraz trwa ustalanie dokładnych okoliczności oraz przyczyn zdarzenia. O wypadku została również poinformowana Państwowa Inspekcja Pracy. Sprawdzane będzie m.in. czy na rusztowaniu były odpowiednie zabezpieczenia.

Informację o wypadku otrzymaliśmy od czytelnika. Wojciech – DZIĘKUJEMY!

Tragiczny wypadek w centrum Lublina. Spadł z rusztowania, zginął na miejscu

(fot. lublin112)
2015-09-16 18:20:54

27 komentarzy

  1. Oj, ludzie, w wyniku tej tragedii zachowajmy jakiś dystans. Ja po wszystkim widziałem to rusztowanie. Nie trzeba być fachowcem w dziedzinie budowy rusztowań i pomostów roboczych, ale to co widziałem to woła o pomstę do nieba.
    Pomost roboczy nie posiadał pełnego odeskowania, brak właściwego zabezpieczenia przed spadnięciem. itd etc.
    Prokurator do wszystkiego dojdzie. Wtedy wyjdzie prawo pracy, umowy śmieciowe itd… Najwięcej będzie się tłumaczył właściciel zakładu remontowego. Dziwię się,że tak zaryzykował.

  2. współczuje rodzinie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo