Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

To będą nowi posłowie z woj. lubelskiego. Znany jest podział mandatów

Państwowa Komisja Wyborcza podliczyła już wszystkie głosy. Oznacza to, że wiemy, którzy posłowie będą reprezentować woj. lubelskie w Sejmie, w nowej kadencji.

Rozkład mandatów w woj. lubelskim prezentuje się następująco: Prawo i Sprawiedliwość 15 mandatów, Koalicja Obywatelska 5 mandatów, Trzecia Droga 4 mandaty, Konfederacja 2 mandaty i Nowa Lewica 1 mandat.

W okręgach prezentuje się to następująco: Okręg 6 – Prawo i Sprawiedliwość 8 mandatów, Koalicja Obywatelska 3 mandaty, Trzecia Droga 2 mandaty, Konfederacja 1 mandat i Nowa Lewica 1 mandat. Z kolei w Okręgu 7 podział jest następujący: Prawo i Sprawiedliwość 7 mandatów, Koalicja Obywatelska 2 mandaty, Trzecia Droga 2 mandaty, Konfederacja 1 mandat.

Kandydaci, którzy obejmą urząd posła z list wyborczych z woj. lubelskiego:

Prawo i Sprawiedliwość – Przemysław Czarnek, Artur Soboń, Michał Moskal, Jan Kanthak, Sławomir Skwarek, Magdalena Filipek-Sobczak, Sylwester Tułajew, Kazimierz Choma, Mariusz Kamiński, Jarosław Sachajko, Dariusz Stefaniuk, Marcin Romanowski, Anna Banaszek-Dąbrowska, Tomasz Zieliński, Sławomir Zawiślak.
Koalicja Obywatelska – Marta Wcisło, Michał Krawczyk, Krzysztof Bojarski, Krzysztof Grabczuk, Małgorzata Gromadzka.
Trzecia Droga – Joanna Mucha, Krzysztof Hetman, Wiesław Różyński, Sławomir Ćwik.
Konfederacja – Bartłomiej Pejo, Witold Tumanowicz.
Nowa Lewica – Jacek Czerniak.

77 komentarzy

 1. Fajnie. Będzie trochę spokoju. Totalsi zamilkną na 4 lata.

  • Pis używał sformułowania „totalna opozycja”. To „gorszy sort” postanowił stać się „totalną opozycją” i pokazać środkowy palec „lepszemu sortowi”. Nadchodzą czasy, gdy kaczuchy postawią przed sobą lustro i jak mantrę będą klepać „totalna opozycja”… 🙂

 2. Kolego poniżej, młodzi wyjechali bo znają tylko jeden kraj do którego ta młodzież się nadaje bada jełopów z nosem w telefonie po podstawówce

 3. Najbardziej przegrany Żmijan. O włos .

 4. SOBOŃ W SEJMIE…
  TO JAKAŚ KPINA…
  KIEDYŚ MÓWIŁ, ŻE CZEKAJĄ GO WYSOKIE STANOWISKA…
  KIM ON NAPRAWDĘ JEST ⁉️

 5. Czarnek i Soboń. Dno dna. Wstyd szuwary i wodorosty. Lubelskie. Takie „piękne”.

 6. Mam pytanie ten gościu z ostatniego miejsca na liście zwycięzców to co on robi takiego że ma takie poparcie na obcym gruncie,dziwne czemu z Gdańska nie startuje?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport