690 680 960

Te wykonane na Lubelszczyźnie fotografie zachwycają. Ich autorzy zostali nagrodzeni (zdjęcia)

Znane są już najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”. Ich autorzy otrzymali nagrody, zaś w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego można oglądać wystawę prezentującą piękno naszego regionu.

W piątek w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”. Była to już VII edycja organizowanego przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego konkursu skierowanego do osób, które profesjonalnie zajmują się fotografią artystyczną, reportażową i dokumentacyjną, jak i dla tych, którzy fotografują amatorsko. Jednocześnie odbył się wernisaż wystawy, na której zaprezentowano najlepsze zdjęcia.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 80 osób, które nadesłały ok. 440 zdjęć. Prace oceniło jury pod przewodnictwem Piotra Maciuka – członka Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga i wieloletniego fotografika Muzeum Lubelskiego. Wśród oceniających byli m.in. Jacek Zaim – członek Fotoklubu RP oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP i Mikołaj Majda – fotografik prasowy i reklamowy z Agencji Ivent. Jurorzy, doceniając wysoki poziom nadesłanych w tym roku fotografii, zdecydowali o rozdysponowaniu całej puli nagród – po trzy w każdej z trzech kategorii, przyznając dodatkowo dziewięć wyróżnień.

W kategorii fotografia artystyczna I miejsce przyznano Annie Rumińskiej za „Impresję znad Zalewu Zemborzyckiego”, II miejsce zdobył Rafał Długosz za zdjęcie prezentujące „Poranek na łąkach w okolicach Krasnegostawu” a III przypadło Waldemarowi Frąckiewiczowi za fotografię „Zima na polach w Konopnicy”. Wyróżniono też kolejnych pięć osób: Ewę Marszalec za zdjęcie „Baśniowe Roztocze” prezentujące panoramę z Białego Słupa koło Zwierzyńca, Anetę Kępowicz która wykonała fotografię mglistej doliny Bugu widzianej ze skarpy w Gnojnie, Monikę Tyl-Bogusław, która na ścieżce z muralem przy Tarasach Zamkowych w Lublinie wykonała zdjęcie „Rowerem w przeszłość”, Annę Floryszek – Kosińską, która jest autorem fotografii „Wieczorna kąpiel w jeziorze Krasne” oraz Dariusza Zgardzińskiego za zdjęcie „Pasażer na gapę – krypa na wiślanym brzegu w Opoczce”

W kategorii fotografia reportażowa I nagrodę zdobył Wojciech Chudzik za zdjęcie „Mali widzowie na koncercie Siła Kobiet na Placu Zamkowym w Lublinie”, II przypadła Anicie Marcinkiewicz-Wanarskiej za zdjęcie prezentujące spektakl podczas Carnavalu Sztukmistrzów na Placu Zamkowym w Lublinie, zaś III Grażynie Hankiewicz, która wykonała zdjęcie podczas wielkosobotniej liturgii w Cerkwi Świętych Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej. W tej kategorii wyróżniono trzy osoby: Krzysztofa Stachurę za zdjęcie muralu z „Wielką Falą z Kanagawa” na staromiejskiej kamienicy w Lublinie, Andrzeja Mikulskiego, który sfotografował budowę instalacji artystycznej na Noc Kultury w Lublinie oraz Wojciecha Chudzika, autora zdjęcia prezentującego pokaz akrobacji podczas Nocy Kultury w Lublinie.

W kategorii fotografia dokumentacyjna za najlepsze uznano zdjęcie autorstwa Jana Dragana „Człowiek i architektura – we wnętrzu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie”. II miejsce przypadło Grzegorzowi Nowackiemu za zdjęcie fontanny na Placu Litewskim w Lublinie „Wodna symfonia światła i koloru”, na III miejscu podium uplasował się Krzysztof Stachura, za zdjęcie „Lodowy człowiek”, prezentujące instalację artystyczną w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wyróżniono też fotografię Piotra Żydka z nocnego pokazu balonów na Placu Teatralnym w Lublinie. Zwycięzcy otrzymali karty zakupowe o wartości 750 zł, 650 zł i 550 zł oraz zestawy wydawnictw i materiałów promocyjnych Regionu Lubelskiego. Nagrody wręczyli wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa i Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Anna Mochniej. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia będą eksponowane na pokonkursowej wystawie w siedzibie urzędu, znajdą się też w katalogu wydanym w formie promocyjnego kalendarza Regionu Lubelskiego na 2019 rok.

 

(fot. UM WL)

3 komentarze

  1. Słynny fotograf ,,terrorysta” mógłby wrzucić swoje fotki, czy zabezpieczone jako dowód przestępstwa?

  2. filtry,fotoshopy i cała gama obróbki. Zdejmijcie te dopalacze z oryginalnych zdjęć i zobaczmy prawdziwe. To jak ocenianie piekna twarzy laski w pełnym makijażu.

  3. Mikołaj M. fotografik 😉 he he dobre – pozdrowienia z UMCS -> jak zawsze pierwszy do gadania ostatni do robienia 😉 Niech Pan FOTOGRAFIK da link do swojego portfolio 😉 -> pośmiejemy się z jego sesji studenckich i późniejszych 😉

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami