Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tak poseł z naszego regionu powitał przedstawicieli koalicji. Interweniował marszałek Sejmu (foto)

Wiele emocji wzbudza wyrok sądu dla posła z naszego regionu Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika. Politycy PiS nie uznają orzeczenia, co wyraźnie dziś zaznaczyli podczas posiedzenia Sejmu.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu pojawili się posłowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Jak już informowaliśmy, zostali oni skazani na karę dwóch lata więzienia. Początkowo nie uczestniczyli w obradach, weszli na salę tuż przed blokiem głosowań. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości przywitali ich owacjami. Z drugiej strony dało się słyszeć hasła „do więzienia”.

W pewnym momencie Mariusz Kamiński pokazał obraźliwy gest kierując go w stronę przedstawicieli koalicji rządzącej. Wywołało to oburzenie, lecz od razu gorącą atmosferę postanowił ostudzić marszałek Sejmu.

Jak wyjaśnił Szymon Hołownia, pojawienie się posłów Kamińskiego i Wąsika wywołało emocje, dlatego też postanowił oficjalnie poinformować zebranych, jak obecnie wygląda sytuacja po wydanym wobec nich orzeczeniu sądu.

– W dniu dzisiejszym, po dostarczeniu przez ministerstwo sprawiedliwości wyroku sądu w sprawie obu posłów, podpisałem postanowienie o wygaszeniu ich mandatów. Dołączyłem do niego list, prosząc w nim o powstrzymanie się obu panów posłów od wykonywania obowiązków związanych z mandatem posła – mówił marszałek.

Wyjaśnił również, że ma świadomość tego, że posłowie mają prawo do odwołania się do Sądu Najwyższego, dlatego też do czasu zakończenia procedury odwoławczej wstrzymał się z podejmowaniem wszelkich kolejnych działań. Wskazał tu m.in. na stwierdzenie wstąpienia na ich miejsce w Sejmie kogoś innego.

– Z wypowiedzi medialnych wnoszę, że takie zażalenie zostanie złożone. Za 10 dni powinniśmy mieć mieli mieli decyzję Sądu Najwyższego w tej sprawie, która będzie kolejnym krokiem pozwalającym nam podjąć kolejne decyzje. Z przykrością muszę odnotować, że nie odnieśli się panowie pozytywnie do treści mojego listu i mojej prośby – dodał Hołownia.

Marszałek Sejmu podkreślił, że wszystkie podjęte w tej sprawie kroki są zgodne z prawem. Ogłosił też, iż kolejne czynności wobec posłów będzie podejmował po uzyskaniu stanowiska Sądu Najwyższego w tej sprawie.

154 komentarze

  1. Jednym słowem dla wszystkich tych z wiejskiej KAMIENIOŁOMY W STRZEGOMIU #R MIAŁ I MA PAN RACJE

  2. W zasadzie to Kamiński wygląda na tym zdjęciu jak by szykował łapki aby go zapieli w kajdanki.
    Tak że może mu się spełnić.

Dodaj komentarz

Z kraju