Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tak budowali Maszt Niepodległości. Zobacz timelapse z prac na rondzie im. Romana Dmowskiego

Wykonawca Masztu Niepodległości firma Remzap Puławy opublikował wczoraj nagranie prezentujące w przyśpieszeniu (timelaps) postęp prac na rondzie im. Romana Dmowskiego w Lublinie. 35-metrowa konstrukcja została zaprojektowana przez firmę Prozap. Na szczycie masztu powiewa flaga o powierzchni 50 metrów kwadratowych. 11 listopada, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się uroczyste odsłonięcie masztu.

(fot. wideo Remzap Puławy)

18 komentarzy

 1. … Lipa z tym masztem ! jak nie ma wiatru to flaga zwisa jak .. . . . . . . . Trza było usztywnić na górze i byłby efekt !

  • Sam se usztywnij, choć nie wiem czy taki mały rozmiar usztywniacza znajdziesz. To jest flaga, ma łopotać na wietrze a nie baner reklamowy. Ależ tym pełowcom wszystko nie pasuje. Pewnie logo Unii by woleli. Wtedy wszystko było by cacy?

   • Oj trzeba leczyć się na nogi. Mały człowieku chory z nienawiści. Dobrze jest korzystać ze wszystkiego co powstało za tej złej PO prawda? Specjaliści od pomników i żyjący mitem katastrofy samolotu z prezydentem, który nic nie zdziałaj i nie osiągnął.

 2. Moje auto w 0:53

  • Twój Donald i Bronek osiągnęli. Pojedź na Litwę i się dowiesz dlaczego tam są ulice imienia prezydenta Kaczyńskiego w wielu miastach itd. Twoi bohaterowie sprzedali kraj za stanowiska i tyle w temacie.

 3. Tylko czemu to takie nieładne?

 4. pokarzcie timelaps jak naprawiali sygnalizację 😀

  • A działa już dziś?
   Ostatnio wczoraj rano jechałem, to jeszcze nie działała i choć raz można było rondo w znośnym czasie pokonać.

   Co do masztu – piękny nie jest, strasznie brzydki też nie.
   Jak się w stronę COZL, albo dworca PKS akurat nie patrzy to ryzyko, że z „nadmiaru” estetyki „wypadnie paw” zerowe.

 5. To jest jak sen pijanego wariata. Masywność masztu, a szczególnie jego dolnej części całkowicie zdominowała flagę. Jadąc samochodem z odległości 100 metrów widać tylko masywny maszt, flaga jest przy im zbyt mała by rzucać się w oczy. Z 50 metrów widać tylko jakieś grube białe rury, a żeby zobaczyć flagę trzeba wystawić głowę przez okno. Generalni by dostrzec flagę trzeba wiedzieć, że ona tam jest i dobrze się przyjrzeć. To nie jest flaga na maszcie, to jest maszt z dodatkiem flagi. Projektant tego koszmarka cierpi na wyjątkowe bezguście, a pojęcie proporcji jest mu najwyraźniej nieznane, Do tego zupełnie ten koszmarek nie pasuje do panoramy Zamku. Powinno się to jak najszybciej rozebrać i postawić maszt który nie będzie górował ad flagą. A ten rekwizyt rodem z filmów katastroficzych mogą sobie postawić w Prozapie z podpisem „to jest maszt na miarę naszych możliwości”.

  • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   Nie stękaj Waść, przyzwyczaj się do tego co już jest, bo będzie to stało dłużej niż Ty będziesz żył.
   Pod warunkiem, że temu arcy co mamrotał zaklęcia i kropił pędzelkiem, nie podsunięto do jego zamoczenia kwasu, zamiast wody „święconej” i korozja go nie ruszy..

   • Były student zauroczony Lublinem

    Nie ma co marudzić maszt trzeba koniecznie poprawić w bardzo prosty sposób. Maszt wydłużyć o około 10-15 m ale co najważniejsze zmniejszyć jego średnicę może nawet w dwóch miejscach. Obecnie wygląda to tak, jak byśmy powiesili flagę na jakiejś beczce. Ogólnie pomył dobry ale projektant „dał ciała” wszystko da się poprawić kwestia jakim kosztem i czy będzie wola polityczna. Flaga powiewająca na wietrze jeszcze wygląda w miarę zadawalająco ale gdy niema wiatru totalna katastrofa.

 6. Też mam wrażenie ze jak by zabrakło z 10 metrów, pewnie się nie znam na masztach ale na mój gust brak mu smukłości .

  • Dobrze się znasz, brak mu głównie sensu. Zamiast te pieniądze przeznaczyć dla uzdolnionej młodzieży, to postawili szpetną rurę za nasze pieniądze.

   • Jerzy Gondol Znadwisły

    Powiadasz, pieniądze przeznaczyć dla uzdolnionej młodzieży, inni proponowali już dla”potrzebujących”…
    Dobrze, że powstał maszt, będzie tam stał z setkę lat, a „potrzebujący” przeżarliby pieniądze i było by gó…no.

   • Masz na myśli te uzdolnione dzieci, co to błyszczą komentarzami na tym forum? Ty lepiej poczytaj, ile to naszych pieniążków idzie na uzdolnionych kopaczy szmacianką.

 7. Niech się buduje w Lublinie jak najwięcej. Brzydkie i ładne. Przynajmiej coś. Bo itak ubogo tu w porównaniu z lepszymi częściami Polski.

 8. Jakie zasługi ma pan Król i jego związek?
  O liście pewnego pana, który podkreślił jak to jego brat przyczynił się do wolności nie wspomnę

Z kraju