690 680 960

Szukają gdzie się da, sprawdzano nawet rzekę. Wciąż nie wiadomo, co się stało z zaginioną 73-latką (zdjęcia)

Cały czas trwają poszukiwania 73-letniej Haliny Szalast, która wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Kobieta jest schorowana i cierpi na demencję starczą.

Do tej pory nie udało się natrafić na żaden ślad mogący wskazywać, co się stało 73-letnią mieszkanką Lublina, która zaginęła w środę wieczorem. Kobieta około godziny 18:30 wyszła ze swojego mieszkania przy ul. Sympatycznej i udała się w nieznanym kierunku.

Z uwagi na fakt, iż zaginiona jest osobą schorowaną i cierpi na demencję starczą, policjanci od razu rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Wczoraj do akcji przyłączyli się strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego oraz Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Legii Akademickiej.

Sprawdzane dokładnie były okolice Bystrzycy, jak też sama rzeka. Tam jednak również nie znaleziono nic, co by mogło wyjaśnić tą sprawę. Poszukiwania kobiety wciąż trwają. Zaginiona ma 152 cm wzrostu, jest wątłej budowy ciała, posiada długie siwe włosy i piwne oczy.

Osoby, które widziały zaginioną lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca jej pobytu proszone są o kontakt z dyżurnym komisariatu VII w Lublinie telefon 47 811 49 20, adres: Lublin ulicy Wyżynna 18 lub na numer alarmowym 112.

AKTUALIZACJA 22.01.2022
Akcja poszukiwawcza została zakończona. Odnaleziono ciało kobiety. Więcej TUTAJ

 

(fot. KM PSP Lublin, GPRLA, Policja Lublin)

7 komentarzy

  1. To teraz wiadomo co wczoraj straż robiła przy moście na nowej drodze (dla słoików – most na Bystrzycy na ul. Pilsudskiego)

    • Nie wiem, czy Lublin ma swoich „słoików”, generalnie odległości nieco inne, niż do Warszawy, stąd podejrzewam, większość wraca na noc. Zatem, w słoikach nic nie wożą, bo i po co. Chyba potrzebne lepsze określenie.

  2. Rodzinka nie wiedziała o demencji i pozostawiła jej możliwość wyjscia z domu ? Teraz olaboga gdzie jest babcia .

  3. Może co zjadło?

  4. do …. nie bądz taka mądra/y bo figę wiesz jak to jest mieć taką osobę pod opieką . Swoich rodziców pewnie do Dpsu oddasz .

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas