690 680 960

Święta na stoku? Coraz więcej osób wybiera aktywność, zamiast siedzenia przy stole

Dzisiaj narciarzy na stokach nie brakowało, lecz znacznie większy ruch spodziewany jest w drugi dzień świąt. Zarządcy obiektów szykują się także na Sylwestra.

Nie brakuje osób, które w okresie świątecznym rezygnują z siedzenia przy stołach, na rzecz spędzenia wolnego od pracy czasu w sposób aktywny. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia wielu mieszkańców naszego regionu wybrało się na stoki narciarskie. Obecnie czynne są cztery: w Kazimierzu Dolnym, Rąblowie, Jacni i Chrzanowie.

Jak nam przekazano, w sobotę ruch był spory, jednak zarządcy obiektów spodziewają się, że w niedzielę narciarzy przyjedzie dwukrotnie więcej. Zwłaszcza, że pogoda jest sprzyjająca, a warunki do szusowania bardzo dobre. Stoki szykują się też na Sylwestra, gdzie zaplanowano wydłużone godziny otwarcia a także dodatkowe atrakcje.

W Stacji Narciarskiej w Kazimierzu Dolnym jest 70 cm śniegu, a narciarze mają do dyspozycji cztery trasy o długości 110, 250, 470 i 590 m. Jutro obiekt będzie czynny od 9:00 do 22:00. Na stoku w Rąblowie pokrywa śnieżna ma od 40 do 80 cm, można korzystać z tras o długości 160, 300 i 420 m, oślej łączki jak też trasy saneczkowej. W Chrzanowie na stoku jest od 45 do 60 cm ubitego śniegu. W niedzielę narciarze będą mogli korzystać z 11 tras od godziny 9:00 do 21:00. Na święta otworzyła się także Stacja Narciarska Jacnia, zaś w drugi dzień świąt ruszyć ma też stok w Bobliwie.

(fot. Stoki Kazimierz Dolny, Chrzanów, Rąblów)

5 komentarzy

  1. Co się zmieniło od zeszłego roku – wirus jest mniej zaraźliwy, czemu stoki jeszcze nie są zamknięte ? Czy Maliniak już był na nartach ?

  2. Nie da się jeździć w takim tłumie a kolejki przebijają Białkę jak ktoś był. Tylko desperaci wybierają stok w takim terminie.

  3. Ci co nie mają rodzin lub partnerów to szukają rozrywki.

  4. Jak ram stok w tomaszowie. Wyciagneli kase z ue na budynek i chyba na tym skonczyli biznes

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt