690 680 960

Świdnik: Nie zgadzali się z treścią wystawy antyaborcyjnej, więc ją zniszczyli

Policjanci ze Świdnika zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z soboty na niedzielę zniszczyli wystawę antyaborcyjną stojącą w centrum miasta. 22-latkowie tłumaczyli, że nie zgadzają się z treścią wystawy.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Świdniccy policjanci zauważyli na Placu Konstytucji w Świdniku trzech mężczyzn zainteresowanych wystawą antyaborcyjną.

W pewnym momencie jeden z nich zaczął zrywać jeden z plakatów.

– Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzn, którzy widząc zbliżających się policjantów rzucili się do ucieczki. Po kilkunastu metrach pościgu dwaj z uciekinierów zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy gm. Mełgiew, w wieku po 22-lata – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

Mężczyźni trafili do komendy, gdzie zostali przebadani alkomatem. Obaj mieli po ponad promil alkoholu w organizmie.

– Pytanie dlaczego niszczyli wystawę oświadczyli, ze nie zgadzają się z jej treścią – dodaje asp. Magdalena Szczepanowska.

Policjanci ustalają także miejsce pobytu trzeciego z mężczyzn.

2015-09-07 10:02:50
(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

 1. A konkretnie z czym się nie zgadzają? Myśleli, że aborcja to taki spacerek po parku? Procedura medyczna na miarę usunięcia wyrostka robaczkowego? Nie wiedzieli, biedaczki, że ciało dziecka jest w większości przypadków mechanicznie rozczłonkowane i usuwane po kawałku?

  • Pewnie z tym, że to coś stoi i im przeszkadza w przejściu. Do tego są na nich brzydkie obrazki.
   I tak jak ktoś został zgwałcony, to nie będzie się przejmował takimi obrazkami, bo później nikt w życiu nie pomoże poradzić sobie z tym problemem – jak urodzi.

 2. To jeśli ja nie zgadzam się na oglądanie mordy takiego jednego czy drugiego debila, to powinienem od razu w pysk takich lać? No debile, kompletnie nie zaadoptowane do systemu i bez umiejętności życia w społeczeństwie. Nie mające pojęcia o funkcjonowaniu nowoczesnego państwa demokratycznego.
  A wystarczyło zorganizować listę sprzeciwu, zebrać trochę podpisów i jeśli rzeczywiście wystawa raziła w oczy jakiś tam ogół świdniczan, nie byłoby z tym problemów – i w świetle fleszów i mediów wystawa zniknęłaby nieuchronnie w szybkim tempie, a małolaty zostałyby sławne jako inicjatorzy akcji.
  A tymczasem wyszli na kompletnych idiotów, przestępców i jeszcze z własnej kieszeni pieniążek trzeba będzie wypuścić na pokrycie kosztów.

  • A kto zbierał podpisy na listę poparcia dla zainstalowania tej chorej wystawy w miejscu publicznym? To już wszystko można sobie rozstawić na ulicy i liczyć na ochronę tego przez policję? Nie do końca. Wystawiaj sobie swoją chorą pornografię we własnym domu, albo w jakichś prawackich galeriach, gdzie zaprosisz wszystkich degeneratów o podobnych upodobaniach i razem będziecie tam masturbować swoją moralną wyższość przed obrazkami martwych dzieci – nikt Wam tego na pewno nie zniszczy i nawet listu sprzeciwu nie napisze.

   • Kolejny co nie ma pojęcia o funkcjonowaniu nowoczesnego państwa… 🙂
    Poczytaj sobie trochę, albo zasięgnij u źródła w jaki sposób odbywa się organizacja publicznych wystaw, zgromadzeń, strajków czy protestów.

    PS. A względem mojego komentarza Twoja wypowiedź nie odniosła się nawet w minimalnym stopniu, więc należy ją uznać za niebyłą 🙂

 3. Stop fanatykom religijnym i pisorom

 4. Krusnik02&km -takie wystawy powinny być w galeriach dla chcących to zobaczyć.Pokazywanie nazistowskich znaków symboli to przestępstwo, chociaż pokrzyżowane kreski lepiej wyglądają niż te plakaty.Brawo za odwagę chłopaki bo mnie też nie leży taka wystawa, ale nie mam odwagi.

  • Idąc tym tropem – Gay Pride, Love Parade i inne takie „imprezy” powinny być organizowane na stadionach – dla tych, co chcą to zobaczyć…

 5. Rozczłonkowane zwłoki, martwe noworodki (czasem poronione – tak samo wyglądają) i krew. Typowo prawacka wystawa. Policja powinna zatrzymać osoby, które dopuściły do rozstawienia tej chorej instalacji w przestrzeni publicznej.

  • Poczytaj sobie trochę, albo zasięgnij u źródła w jaki sposób odbywa się organizacja publicznych wystaw, zgromadzeń, strajków czy protestów.
   Z pretensjami do zwycięzców wyborów samorządowych z zeszłej jesieni, na których oddałeś swój głos, bo przez ich ręce przechodzi zgoda na wszystko co się dzieje w sferze publicznej – wystawy, zgromadzenia, strajki itp.

   Śmiech na sali, dorośli chyba ludzie a zero pojęcia o funkcjonowaniu państwa i samorządów 🙂

   • No więc przecież pisałem, że „policja powinna zatrzymać osoby, które dopuściły do rozstawienia tej chorej instalacji w przestrzeni publicznej.” Do tego przecież piję, że urzędnicy powinni wykazać się większą wrażliwością przy podejmowaniu decyzji.

    Bo to, że ktoś teoretycznie mógłby uzyskać pozwolenie na odznaczającą się podobnym poziomem smaku i klasy wystawę traktującą o koprofagii i koprofilii, nie znaczy, że umieszczenie takowej instalacji w miejscu publicznym byłoby w porządku wobec mieszkańców miasta i wobec – dajmy na to – Ciebie, mieszkającego obok, zniesmaczonego i zmuszonego do zbierania podpisów w celu zdjęcia wystawy godzącej w Twoje poczucie smaku, estetyki, wrażliwości.

    Obaj jednak dobrze zdajemy sobie sprawę (choć Ty możesz nie chcieć tego przyznać), że jedynym powodem, dla którego coś tak niesmacznego i ohydnego mogło zawisnąć w miejscu publicznym jest fakt, że przepchnęły to katolskie środowiska (lub katolstwu posłuszne dla świętego spokoju) obecne również w administracji, której to idiotycznych poczynań swoim głosem w wyborach nie legitymizowałem – wypraszam sobie.

    Ja wiem, że ludzie z Twoim spojrzeniem na świat mają problemy z myśleniem abstrakcyjnym i odczuwaniem empatii, więc jeśli potrzebujesz, żebym Ci coś na bydlęcy przetłumaczył jeszcze, to daj znać po prostu. Pozdrawiam.

 6. 100% racja.

 7. przykładnie i solidnie ukarać matołów żeby nie myśleli, że to przelewki i żarty. Niech zapłacą po 10tysięcy albo komornik taki jak zabierał ciągnik rolnikowi spod Mławy!

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie