Świdnik: Zderzenie ciężarówki z osobówką na ekspresówce

Wciąż występują utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej S1217 Lublin-Piaski. Zderzyły się tam dwa samochody.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 7 na trasie z Lublina do Piask. Na wysokości al. Lotników Polskich zderzyły się dwa pojazdy, osobowe renault i ciężarowe iveco. Oba auta jechały w kierunku Piask.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy świdnickiej drogówki wynika, że kierujący iveco mężczyzna, podczas zmiany pasa ruchu zderzył się z samochodem osobowym. Renault dodatkowo uderzyło jeszcze w bariery energochłonne. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Na szczęście okazało się, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obecnie trwają przygotowania do usunięcia uszkodzonych pojazdów z drogi.

Przez około 20-30 minut ruch ma zostać całkowicie wstrzymany. Obecnie odbywa się on jednym pasem jezdni. Tworzą się korki.

2015-09-09 09:21:37
(fot. lublin112.pl, nadesłane Tomasz, Agnieszka)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. dobrze paczam, że żadna poduszka nie strzeliła? 😐

 2. Ktoś tu chyba jechał pod prąd, bo za barierkami są pasy ruchu…. Więc jak mogli się zderzyć czołowo?

  • jakie pod prąd?

   • A tymi dwoma pasami ruchu to nie jedzie się w jedną stronę przypadkiem? Skoro za barierkami też są pasy ruchu i samochody jadą w przeciwną stronę.
    Ciężarówka pod prąd jechała

 3. Czy ja paczam i widzę że Iveco WYPRZEDZAŁO z naczepą?…. Przedszkolak prowadził?… A do szkoły nauki na pół roku płatnego kursu barana zza kierownicy.

  • W jakich przepisach jest mowa o tym, że samochod z przyczepą ( a nie naczepa – jak napisano wyzej) nie moze podjac manewru wyprzedzania ? W jakiejs „platnej” szkole tego ucza ? Rozumiem ze jestes specjalista w tej dziedzinie i podejmujesz jakze konstruktywny glos w sprawie ?

   • Spuść trochę powietrza i nie spinaj się na młodego…
    Z komentarza poniżej wynika że obaj Panowie się nie popisali. Zatem, skoro zapominamy o podstawowych odruchach na drodze – fakt używania jednoczesnego lusterek jak i ruchu skrętnego szyi – to może małe doszkalanko i przypomnienie zasad by nie zaszkodziło 😉 Lekceważenie tych zasad przy 120km/h niczym dobrym się nie kończy…

 4. Aby urwać tę dyskuję informuję, iz do wypadku doszło na drodze S17 na odcinku Lublin-Paski. Ciężarówka poruszła się w tym samym kierunku co samochód z którym nastapiła kolizja. Do kolizji doszło kiedy to kierowca samochodu ciężarowego wykonywał manewr wyprzedzania. W tym samym czasie kierowca samochodu marki Renault również podjął manewr wyprzedzania z tym ,że kiedy znalazł się w „martwym punkcie” został zepchniety na pas środkowy i bariery. Pod wpływem hamowania obróciło ciężarówkę a samochód osobowy uderzył w nią czołowo. Potwierdzam fakt, iż nie doszło w tej kolizji do żadnych uszczerbków na zdrowiu.

 5. ..i znów Renault.

 6. Poduszki nie wystrzeliły nie doszło do czujnika tyle dobrze tańsza naprawa będzie
  Auto ma niecały rok

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!