690 680 960

Sukces „Narodowego Czytania”. Tomasz Stockinger w Kozłówce

Ogólnopolska akcja „Narodowego Czytania” w Muzeum w Kozłówce spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Tego dnia muzeum odwiedziło około tysiąca turystów.

A było na co popatrzeć. Na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce rozbił swe obozowisko powstańczy oddział z grupy „Ćwieki”. Członkowie grupy, w przekonujący sposób odgrywali scenki z kart powieści „Lalka” oraz z życiorysu patrona tegorocznej akcji „Narodowego Czytania”, Bolesława Prusa.

Konkurs związany z życiem i twórczością Prusa prowadzili uczniowie z Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach. Przebrani w stroje z epoki Stanisława Wokulskiego tworzyli malowniczą i często fotografowaną grupę na pałacowym dziedzińcu. Kolejny zespół uczniów z tej placówki w brawurowy sposób odegrała kilka scen z „Lalki”, nie wahając się popisywać umiejętnościami gry aktorskiej przed samym Tomaszem Stockingerem, który również zasiadł do lektury tej powieści.

Wiele atrakcji oczekiwało turystów, którzy zwiedzali pałac. We wnętrzach scenki z kart „Lalki” zaprezentowali aktorzy teatru „Ogniwo” z Samoklęsk. Wszyscy uczestnicy „Narodowego czytania” wyjechali z Kozłówki z okolicznościowymi zakładkami oraz kartkami pocztowymi z pamiątkowym stemplem tej akcji.

2015-09-09 09:35:44
(fot. MK)

Jeden komentarz

  1. Czy Pan Tomasz był trzeźwy ?

Kursy walut

  • USD 4.3247zł -0.12%
  • GBP 5.3302zł 0.11%
  • EUR 4.685zł 0.07%
  • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas