Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na koncie WOŚP jest już ponad 122 mln złotych. Tak grano w Lublinie (zdjęcia)

Każdy, kto dzisiaj przyszedł na 32. Finał do Galerii Olimp w Lublinie miał możliwość skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w dużej mierze przez przedstawicieli wojska i służb. Nie zabrakło muzyki i rozrywki dla najmłodszych. Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 122 mln złotych.

W niedzielę na terenie holu głównego Galerii Olimp odbyło się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku – Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). To jedyny taki dzień, kiedy cała Polska łączy się w jednym celu – pomocy dzieciom i szpitalom.

Na terenie holu głównego powstała specjalnie przygotowana scena artystyczna, na której miały miejsce pokazy taneczne, występy wokalne oraz koncerty muzyczne. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych animacjach oraz spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi. Dzieci miały możliwość spotkać się z urokliwymi alpakami i wspólnie z rodzicami upiec kiełbaskę na ognisku.

Pasaże handlowe Galerii Olimp stały się miejscem, gdzie można było poznać służby mundurowe oraz instytucje profilaktyki medycznej. Na parkingu naziemnym można było zobaczyć z bliska sprzęt i pojazdy używane przez służby ratunkowe oraz wojsko. Znajdowały się tam wozy strażackie, pojazdy wojskowe, policyjne oraz karetki.

Oprócz  tego strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazów ratownictwa drogowego oraz wysokościowego. Punktualnie o godzinie 20.00 rozpoczął się pokaz grupy McFire i zapłonęło duże czerwone serce. Tym „Światełkiem do nieba” zakończył się 32. Finał WOŚP w Lublinie.

Na koncie WOŚP jest już ponad 122 mln złotych i kwota ta stale rośnie.

PRZECZYTAJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

„Światełko do nieba” w Lublinie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (zdjęcia)

30 komentarzy

 1. Łgaż z opozycji

  Za rok będą zbierać na emerytury bo pieniędzy nie ma i nie będzie.

  • Podam ci mój przykład:
   Przez ponad 40 lat mojej ciężkiej pracy polskie Państwo przy pomocy ZUS, zabierało mi blisko 50% moich zarobionych pieniędzy odkładając je na tzw. Fundusz Emerytalny. Kiedy przechodziłem na emeryturę tego mojego fundusu zebrało się blisko 1 bańki. To „cha” mnie obchodzi teraz skąd Państwo weźmie pieniądze, żeby mi je oddawać w miesięcznych ratach, trzynastkach, czy czternastkach. Niechby nie utrzymywali setki tysięcy nierobów, którzy nigdy pracą się nie skalali i nie zamierzają się kalać.

 2. TO RAZEM Z NIEROZLICZONYMI ŚRODKAMI Z KONTA BĘDZIE KILKASET MLN

  • Ty przyjrzyj się Caritasowi, nie płaci VATu, ani innych podatków, a zbiera w rok mniej niż WOŚP w jeden dzień, a jednak WOŚP płaci VAT zdziercy, czyli III RP.

 3. na szczęście coraz mniej bezmózgich pisowców ,czyżby spora część trafiła na leczenie ,reszta co została powinna trafić na białoruś oczywiście wraz z kaczorem i elitą cymbałów z pisu

  • Niedługo trafisz na Ukrainę będziesz walczył ryży już się dogadał z komikiem komuna wróciła trzynastego grudnia.

 4. @Renata tobie coś się pomyliło. To nie jest sprzęt Owsiaka tylko ludzi którzy za to zapłacili. Wczoraj czy może kilka lat temu. Trudno powiedzieć kiedy zebrane pieniądze wyszły z oprocentowanego konta w obieg i został zakupiony sprzęt. Ja już swoje dałem, kiedy nie wiedziałem jak to wygląda. Dziwię się, że wy dajecie jeszcze. A to dlatego że mało wiecie. Ale jak w sklepie będzie mleko droższe o 3 zł to będzie szkoda dopłacić nie?!

 5. Rząd powinien mądrze rządzić, by ludzie nie składali się na sprzęt i leki dla szpitali. Ot i cała tajemnica.

Dodaj komentarz

Z kraju