Suczka konała z głodu przez wiele tygodni. Właścicielka psa nie poczuwa się do winy

Była skrajnie wygłodzona, a lekarz określił jej stan jako śmierć głodową. Suczka, która powinna ważyć 8 kilogramów, ważyła niecałe 3 kg. Właścicielka zwierzęcia nie poczuwa się do winy.

Pod nadzorem prokuratury prowadzone jest śledztwo w sprawie śmierci 3-letniej suczki, która konała z głodu w jednym z gospodarstw na terenie powiatu elbląskiego.

Wszystko zaczęło się 13 listopada, kiedy pracownicy schroniska w Pasłęku otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji w gminie Godkowo znajduje się pies konający na łańcuchu. Natychmiast o sprawie została powiadomiona policja.

Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie.

– Suczka w wieku około 3 lat, na łańcuchu, leżała przed budą. Była już w stanie agonalnym. Niemniej jednak funkcjonariusze przewieźli ją do lekarza. Pomimo natychmiastowej pomocy weterynarza, nie udało się jej uratować. Była skrajnie wygłodzona. Lekarz określił jej stan jako śmierć głodową. Zwierzę mogło cierpieć i umierać przez kilka tygodni. 42-letnia właścicielka psa była pobudzona i agresywna wobec funkcjonariuszy. Nie poczuwała się do winy. Powiedziała jedynie, że zauważyła, że pies źle się czuję – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

Policjanci wyjaśniają sprawę. Mundurowi czekają na opinię biegłego, który po sekcji zwłok zwierzęcia ustali dokładną przyczynę jego śmierci. Nie budzi wątpliwości fakt, że zwierzę zostało znalezione w stanie agonalnym. Ważyło niecałe 3 kg, gdzie powinno ważyć co najmniej 8 kg.

Jeżeli zarzuty się potwierdzą kobieta może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W świetle przepisów prawa może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Elbląg)

30 komentarzy

 1. Oj tam, oj tam. Jedna pieska przejechała, a druga zagłodziła. No i co się wielkiego stało??? Jednego obsrańca mniej. A właściwie to już dwóch. Co nie, zwyrole? 😉

  • szkoda, że twoi zwyrole co cie palcem spłodzili i pod stodołą na świat wypluli w worku zaraz po po porodzie do rzeki nie wrzucili…przynajmniej łaską by się patologia wykazała

   • i dokładnie tak dwa razy napisałem „po”, bo pierw zeszmacona ździra wypluła twoje ścierwo a później zryty łeb…gnido

  • Dla mnie zwyrol to ten, co ma w nosie krzywdę słabszych, bezbronnych np. dzieci, dziadków, zwierząt czy chociażby pieszych na PDP 🙂

   • Sam jesteś gnida i scierwem Zebubie od siedmiu bolesci…wal sie…a za kompem pewnie siedzi dziecko co strzela jadem.ciekawe czy face to face bylbys taki odważny ?

 2. Straszne ale prawdziwe!!! Ją na łańcuch, na trzy lata!

 3. Oby Karma wróciła,

 4. babkę postawić w sytuacji suczki
  czy będzie coś czuła?
  albo wykastrować? może poczuje!!!!

 5. Sam jesteś gnida i scierwem Zebubie od siedmiu bolesci…a za kompem pewnie siedzi dziecko co strzela jadem.ciekawe czy face to face bylbys taki odważny ?

  • przestań się jąkać, widać sam spędziłeś dzieciństwo przykuty do kaloryfera robiąc za atrakcje dla tatusia i wszystkich osiedlowych wujków i piszę się Zebûb analfabeto

 6. Sądzę, że ten piesek i ta właścicielka była znana od dawna i były obserwowane. Więc ten kto nakrył to, też jest w jakiś sposób bezduszny. Dlaczego wcześniej nikt nie reagował….Najważniejsze to zrobić i nagłośnić sprawę, a może trzeba było pomóc i psu i tej właścicielce. Może kobieta była chora i bezradna…Jesteśmy okrutni.Pies mógł żyć…

  • jak kobieta była chora i bezradna, to nie powinna mieć psa
   pies do odpowiedzialność, obowiązek i wydatek
   jak Cię na to wszystko nie stać, to trzymaj sobie pluszaka, a nie żywe zwierzę

 7. Uwiązać na łańcuchu i czekać aż zdechnie. Zrobić z tego reality show, chętnie popatrzę.

  • Jestem za- chętnie popatrzę jak ta ku…a będzie przywiązana do budy. Bez wody, bez jedzenia, niech poczuje to samo co ta biedna psina. Dla takich jak ona nie powinno być litości. Obrońcom tej ybniętej sadystki, przesyłam pozdrowienia środkowym palcem.

 8. Ewo 33, nie wiem, czy wiesz chorobę się nabywa , a nie planuje razem z zakupem psa. Wszystko mogło się wydarzyć już po tym , jak pies się pojawił. Czasami nawet pies jest niesamowitym lekiem dla chorych. Biednym też się można stać w trakcie… wszystko się może wydarzyć ., najgorsze jest, że ze wszystkich takich wydarzeń lub podobnych mamy niesamowitą satysfakcję. Wydać wyrok na kogoś, opluć to nasza wspaniała „Zaleta” , ale żeby czuwać nad kimś, kto jest chory, nieporadny to Broń Boże… hmmm smutne

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja