690 680 960

Studenci z Białorusi obchodzą dziś Dzień Niepodległości

Studenci z Białorusi mieszkający w Lublinie świętują dzisiaj Dzień Niepodległości. Kilkadziesiąt osób zebrało się w niedzielę najpierw na placu Marii Curie-Skłodowskiej przed rektoratem UMCS, a następnie przeszło na Plac Litewski.

Dzień Niepodległości, który dzisiaj świętują białoruscy studenci, nie jest uznawany przez władze Białorusi. 25 marca przypada 100. rocznica proklamowania niepodległego państwa białoruskiego – utworzenia Białoruskiej Republiki Ludowej. W niedzielę studenci uczący się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zebrali się na placu przed rektoratem z flagami Białorusi oraz symbolami Unii Europejskiej.

Obecnie na uczelni studiuje ponad 130 osób z Białorusi. W województwie lubelskim przebywa obecnie ponad 1300 osób z obywatelstwem białoruskim.

2018-03-25 16:45:42
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Jeszcze trochę to Lublin będzie Białoruski………..

  2. Jeszcze trochę a spadnie ci coś z nieba na ten pisty łeb:))) skąd sie w naszym mieście biorą takie prowincjonalne miernoty ????

  3. wszędzie ich pełno i jak się panoszą-taka sytuacja na sorze-przyjeżdża karetka wchodzą sanitariusze i elegancik wystrojony wypachniony-na palcu platerek-na sorze jak na sorze ludzi tłum-stoje obok lekarz dyzurny pyta -klient nic nie rozumie po Polsku-przybiegła pielęgniarka-tłumaczy-młodzik z Białorusi rozciaoł sobie paluszek i trzyma plasterek-nawet krwew się nie leje-lekarz już purpurowy ze złości -niby młody nie rozumie ręce rozkłada-ale już po chwili zaczyna bekać po polsku-że paluszek że nóż mu się omsknoł że boi się że będzie zakażenie i takie pierdoły że cyrk-ale to jeszcze nic !!!! lekarz prawie krzyczy to karetką z paluszkiem ??? tak młodzk mówi wezwał pogotowie bo nie miał w domu nic do dezynfekcji-ta cała kadra mało tam nie zemdlała-ale to jeszcze nic-adres skąd zabrała Białorusina karetka to Unicka -nowe bloki -i przywiozła go na Jaczewskiego -a uśmiechnięty gówniarz zadowolony z siebie powiedział że to są jego prawa i może korzystać więc skorzystał-tak się bawią naszym kosztem gnojki -wdziałam na własne oczy

  4. Wszystkiego Najlepszego Białorusini ! I nie czytajcie idiotów.

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy