Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strzelali oraz kierowali ruchem, czeka na nich jeszcze jazda sprawnościowa. Trwają zmagania funkcjonariuszy drogówki (zdjęcia)

Jutro poznamy najlepszego funkcjonariusza drogówki w województwie lubelskim. W konkursie bierze udział 17 funkcjonariuszy z całego regionu. Zwycięzca będzie reprezentował Lubelszczyznę w finale ogólnopolskim.

W Lublinie rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego w 2024 roku. Bierze w nich udział 17 funkcjonariuszy z całego regionu. Reprezentują oni komendy miejskie i powiatowe lubelskiego garnizonu. W trakcie dwóch dni zaplanowano sześć konkurencji sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności.

Dziś uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym i przepisów służbowych oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Na koniec prezentowali swoje umiejętności w ręcznej regulacji ruchem.

Skrzyżowanie ul. Krańcowej z Drogą Męczenników Majdanka, na którym policjanci sterowali ręcznie ruchem, wybrane zostało nieprzypadkowo. Panuje bowiem na nim bardzo duży ruch, dodatkowo jest wielokierunkowe, co zapewnia dodatkowe utrudnienie. Każdy ruch funkcjonariuszy był bacznie obserwowany, a na zakończenie dostawali oni punkty od sędziów.

W czwartek na policjantów czekać będą kolejne trzy konkurencje. Mowa o jeździe sprawnościowej motocyklem oraz samochodem po wyznaczonym torze, sprawdzone zostaną też ich praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Na koniec wyłoniony zostanie zwycięzca. Weźmie on udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu.

Celem konkursu jest doskonalenie posiadanych umiejętności przez funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach. To również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych, a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

22 komentarze

 1. nie do pomyślenia

  Testy sprawnościowe, który więcej przybije mandatów i wejdzie głębiej szefowi w doopę hehe

 2. Dziadek Józek ze Slamsowa

  A jak wypadły ich umiejętności strzeleckie ?
  Bo ja na dystansie: „jak okiem sięgnąć” (w moim przypadku jest to 12.5 metra), trafiam 5-8 razy na sto.
  Ale jaki ja wtedy bywam szczęśliwy (że trafiłem) !!!

 3. Ciekawe czy któryś strzelał do celu z granatnika ? Mam nadzieję że był egzamin z pałowania i gazowania , przyda się wiedza przy zabezpieczaniu protestów rolników ! No i oczywiście 11 Listopada , Dzień Niepodległości , tam się wykażecie , donalT każe ! Szkoda że nie ma już Ścierwińskiego, wygłosił by Wam przemówienie z POgłosem , ale za to nowy Siemoniak najlepszemu kundelkowi wręczy Tablicę Mendelejewa !!!

Dodaj komentarz