Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z inicjatywy mieszkańców w Puławach powstał Bank Nasion. Można je otrzymać za elektrośmieci czy zużyte baterie (zdjęcia)

Przez najbliższym miesiąc mieszkańcy Puław mogą otrzymać nasiona różnych roślin w zamian za różnego rodzaju odpady. Bank Nasion będzie działał do połowy czerwca.

Przy wejściu do budynku Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie ZUK przy ul. Dęblińskiej 2 w Puławach powstał Bank Nasion. Jest to akcja mająca na celu przekazywanie mieszkańcom nasion roślin w zamian za dostarczenie do PSZOK elektroodpadów. Projekt ten został zrealizowany z inicjatywy mieszkańców, w ramach zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego.

Na stojaku dostępne są nasiona różnych gatunków roślin, przede wszystkim kwiatów, oraz mieszanki nasion, np. w formie bomb kwietnych. Nasiona może otrzymać każdy mieszkaniec, pod warunkiem dostarczenia do PSZOK odpadów, przy czym liczą się nawet niewielkie elektrośmieci i selekcjonowane odpady takie jak np. zużyte baterie, niedziałające radio czy puszki aluminiowe. Odpady będą przyjmowane w godzinach pracy placówki.

Bank Nasion ma promować zarówno postawy proekologiczne jak też segregację odpadów. Do tego wspierać bioróżnorodność, zapewniać też więcej zieleni w mieście w tym łąk kwietnych. W głosowaniu projekt poparło 400 mieszkańców.

2 komentarze

  1. za elektryka pewnie cały sklep można dostać xD

  2. To fantastyczna inicjatywa! Utworzenie Banku Nasion przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Puławach to doskonały przykład, jak lokalne projekty mogą promować proekologiczne postawy wśród mieszkańców. Dzięki temu projektowi, każdy może przyczynić się do ochrony środowiska, jednocześnie zyskując nasiona do upiększenia swojego otoczenia. Wymiana elektroodpadów na nasiona to świetny sposób na zachęcenie do segregacji odpadów i zwiększenia bioróżnorodności w mieście. Gratulacje dla mieszkańców, którzy zainicjowali ten pomysł oraz dla wszystkich, którzy go poparli. To małe kroki, które prowadzą do dużych zmian!

Dodaj komentarz