690 680 960

Strzał w lubelskim skansenie. Nie żyje pracownik ochrony

Dzisiaj po południu w lubelskim skansenie padł strzał z broni palnej. Po chwili na miejsce przyjechała policja.

O zdarzeniu poinformowali nas w piątek po południu czytelnicy. Na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej znaleziono pracownika ochrony z raną postrzałową. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

Wszystko wydarzyło się przy skarpie za ostatnimi budynkami skansenu. Obecnie nie zostały jeszcze ustalone okoliczności zdarzenia, pod uwagę brane są różne hipotezy, m.in. nieszczęśliwy wypadek. Pewne jest, że mężczyzna zginął od strzału z własnej broni.

Przez kilka godzin na miejscu trwały szczegółowe oględziny. Teraz śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny prowadzi lubelska prokuratura.

(fot. nadesłane)
2016-06-10 21:40:01

37 komentarzy

 1. ludzie dajcie spokój,przecież nie żyje człowiek,a większość pisze takie głupoty,że aż przykro.Prostactwo i szpagatowa inteligencja.

 2. Grabarz - Spółka Cywilna z pośrednikiem bożym

  Po mojemu to ów człowiek miał szczęście w nieszczęściu – w potrzebie miał sobie z czego palnąć w głowę, a nie jak inni… a to szukają stosownie wysokiego budynku, mostu, czekają aż ich pociąg raczy przejechać, prowokują kolegę, żeby ich jakąś pałą dobił, albo zaciukał nożem

 3. komentarze żadne.. szkoda mi was drobni komentatorzy! nie żyje człowiek cokolwiek się stało! lepiej wam jak sie tutaj wyżyjecie? a ludzka tragedia? rodzina? chcielibyście być na ich miejscu? nie znasz dnia ani godziny, tragedia może dopaść wszystkich! to nie tylko w telewizji się dzieje i w necie! oni również kiedyś czytali 112 i myśleli, że życie toczy się obok nich!

 4. dokładnie… obyście nie musieli czytać takich komentarzy na temat swojej tragedii i swojej rodziny! bravo Ela !

 5. Dajcie spokój !!!! Aby oceniać kogoś należałoby wlożyć jego buty i przejść jego życie.Dramat. Nie żyje młody człowiek. Ludzie, którzy nie pracowali nigdy w ochronie i z bronią (mam na myśli wykwaliwikowanych i odpowiednio wyszkolonych ludzi ) nie powinni zabierać głosu.

 6. Większość komentarzy jest „żałosnych” … Dlaczego miał broń?, Dziadek z grupą inwalidzką, ochrona to patologia itp. itd…. Wszyscy co wystawiają takie komentarze to z reguły niedoinformowani debile bez wiedzy, piszą to co im na myśl przyjdzie, ale że zamiast mózgu gówno w głowie to wychodzą takie komentarze…!!! Ja jestem Kwalifikowany z pozwoleniem na broń, jestem zatrudniony w strategicznym obiekcie, nr. 1 na liście wojewody i w czołówce w kraju, i może znajdzie się kolejny inteligent z gównem w głowie i mnie zapyta po co przez całą służbę chodzę z karabinem na plecach… może mi powie że mam grupę i jestem dziadkiem… może mi powie że jestem patologią… Gdyby tak było wszędzie jak piszecie, to codziennie padały by strzały i codziennie byłby trup…aha, i te dodatki w stylu: wszyscy ochroniarze mają 5 za godz… Otóż mylicie się, nie wszyscy, tu gdzie jestem zatrudniony stawia się na młodą, dobrze wyszkoloną kadrę i dlatego mam więcej niż 3 razy te wasze 5 zł. i umowę o pracę na czas nieokreślony…!!! Weźcie wszyscy poprawkę że nie wszędzie panuje patologia, a człowiek jest tylko człowiekiem… jeden sobie radzi z problemami, drugi nie i strzela sobie w głowę, więc te wasze komentarze mówią tylko i wyłącznie o tym jacy jesteście puści w wiedzę… Pozdrawiam 🙂

 7. Powiem wam tak- skoro popelnil samobojstwo musial miec jakies zmiany psychiczne lub depresje. W tej sytyuacji mogl strzelic do mnie lub mojego dziecka podczas zwiedzania skansenu. Po co wiec ochroniarzowi skansenu bron ostra??!! Ustawa bezsensowna. Gazowiec by nie wystarczyl??!

  • Widzę że jesteś obyty w temacie psychologii i psychiatrii….. Ochroniarz jest też człowiekiem i życie może go złamać jak każdego z nas. Policji też zabierzesz broń bo u nich łatwiej o nadszarpnięcie psychiki? W wojsku także zabronisz żołnierzom nosić broń bo obawiasz się że mogą popaść w depresję? Gazowiec znaczy tyle co nic dla grupy np. młodych obywateli na kwasie….. Czułbyś się bezpieczny z gazowcem w sytuacji dajmy na to sam na czterech?

 8. Podłość i chamskie komentarze niektórych ludzi mnie porażają.jak można oceniać kogoś kogo się nie znało i nie miało pojęcia o nim. Ten człowiek przeżył wielką tragedię w życiu i mało kto był by w stanie się po tym pozbierać. Nie piszcie bzdur ze mógł by kogoś skrzywdzić nie był chory psychicznie tylko zrozpaczony stracił dziecko a wy piszecie takie bzdury żenada poprostu. Krzywdzące są te komentarze i obraźliwe dla jego bliskich.

 9. Kiedy czytam o tych podłościach to nie wierzę, że to rodzaj ludzki.Ten człowiek był normalnym uśmiechnietym młodym człowiekiem, który w życiu swoim krótkim przeszedł wielką tragedię po której nie mógł się podnieść. Jeden się podnosi a drugi nie. Wielka tragedia dla żony i najbliższych.Z serca współczucie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!