690 680 960

Strażnik więzienny miał zmuszać dziewczynę do prostytucji i ją pobić. Kobieta poroniła

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi byłemu funkcjonariuszowi Służby Więziennej, który został oskarżony o znęcanie się nad swoją partnerką oraz zmuszanie jej do prostytucji. W wyniku pobicia kobieta poroniła.

Sprawa ma swój początek w listopadzie 2015 roku. Wtedy to do funkcjonariuszy z lubelskiego Centralnego Biura Śledczego zgłosiła się Joanna J., tłumacząc, że od kilku lat jej partner się nad nią znęca oraz zmusza do prostytucji. Policjanci niebawem zatrzymali byłego funkcjonariusza Służby Więziennej Marcina M. Sprawą zajęła się prokuratura.

Jak ustalili śledczy, para poznała się w 2005 roku. Początkowo pomiędzy nimi wszystko dobrze się układało. Niebawem jednak mężczyzna zaczął bić swoją partnerkę. Nie przestał nawet kiedy ta zaszła w ciążę. Po pewnym czasie powiedział jej, że jest zadłużony na 300 tys. złotych i Joanna J. ma mu pomóc spłacić bankowe zobowiązania, gdyż w przeciwnym wypadku popełni samobójstwo.

Zmusił ją do podjęcia pracy w jednej z lubelskich agencji towarzyskich. Pracowała nawet w ciąży, z trzymiesięczną przerwą, na urodzenie dziecka. Kiedy w 2008 roku poinformowała swojego partnera, że po raz kolejny jest w ciąży, Marcin M. zaczął ją katować. Bił i kopał tak długo, aż poroniła. Następnie kazał jej wracać do pracy. Przez siedem lat kobieta świadczyła usługi w kilku agencjach na terenie miasta.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Joanna J. zarobiła ponad milion złotych, z czego większość zabrał jej partner. Śledczy ustalili również, że do prostytucji zmuszane były też inne kobiety. W związku z tym, aktem oskarżenia objęto także cztery inne osoby: Paweł P., Michał G., Paweł C. oraz Iga K. Marcin M. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Pierwsza rozprawa w tej sprawie odbyła się przed kilkoma dniami przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

(fot. zdjęcie ilustracyjne)
2018-04-19 09:20:42

13 komentarzy

  1. oj jak bardzo jak bardzo........

    oj jak bardzo musiała go kochać skoro dała z siebie zrobić to ” coś „do bicia i nie tylko ……

Kursy walut

  • USD 4.4351zł -0.91%
  • GBP 5.4317zł -0.31%
  • EUR 4.6821zł -0.33%
  • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy