690 680 960

Strażacy świętowali na Placu Zamkowym. Była defilada, pokaz sprzętu i odznaczenia

W piątek na Placu Zamkowym w Lublinie strażacy obchodzili Dzień Strażaka. Na uroczystościach nie zabrakło władz miasta i województwa.

Uroczystości Dnia Strażaka oraz jubileusz 25-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęły się o godzinie 10:30 mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej. Po mszy, nastąpił przemarsz pododdziałów na Plac Zamkowy. Tam od godziny 12:15 odbywały się kolejne uroczystości. Rozpoczęło je złożenie meldunku, przegląd pododdziałów, wciągnięcie flagi na maszt i odegranie hymnu państwowego.

Później powitano gości a zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia. Niektórzy z nich awansowali na wyższe stopnie służbowe. Na koniec odbyła się defilada pododdziałów biorących udział w uroczystościach. Mieszkańcy miasta mieli również okazję zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem, który jest wykorzystywany przez strażaków w akcjach ratunkowych.

Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej podziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Państwowej Straży Pożarnej, druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz sympatykom pożarnictwa za rok wytężonej pracy oraz życzył satysfakcji z pełnienia służby. Z kolei Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek pogratulował z okazji 25-lecia PSP wszystkim strażakom służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego.

W Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę 29 851 strażaków. W ubiegłym roku jednostki PSP interweniowały łącznie 446 760 razy. Gasiły 126 204 pożary i uczestniczyły w 288 390 interwencjach związanych z miejscowymi zagrożeniami takimi jak wypadki drogowe, wichury, opady deszczu, itp. Trzeba pamiętać, że strażaków zawodowych wspierają strażacy-ochotnicy, których jest w kraju ponad 100 tysięcy.

Stanowią oni bardzo duże wsparcie dla strażaków zawodowych, są wyszkoleni na podobnym poziomie, dysponują profesjonalnym sprzętem a co najważniejsze, często są na miejscu zdarzenia jako pierwsi. Oni również dzisiaj obchodzą swoje święto.

Portal lublin112.pl był patronem medialnym tegorocznych obchodów Dnia Strażaka.

(fot. lublin112)
2017-05-05 18:37:41

11 komentarzy

 1. Ostatnio z lekkim niepokojem otwieram lodówkę, bo boję się, że wyskoczy z niej Pan Wojewoda Garnek.

 2. Wszystko ładnie- pięknie. Ale, czy kilka dziewczyn zapomniało przyjść w butach. Te ciapki czy tam balerinki trochę nie pasują. Te ciapki to zero kobiecości.

  • A niech pan sobie wyobrazi jak przyjemnym uczuciem jest maszerować i stać kilka godzin w butach na obcasie. Baleriny może i nie wyglądają cudownie ale za to są wygodne!

   • Pewnie też bardzo wygodnie jest maszerować w balerinkach po bruku. Łączę się w bólu. Niech Pani nie przesadza, 12h tam nie „tupały”. Godzinę lub dwie da się wytrzymać na 2cm-ym obcasie. I pewnie ze swoich jednostek na piechtę nie szły.

    • Artku 1872 pomyliłeś występy. Przy rurze panie tańczą w bardzo ładnych i wysokich obcasach. Te tutaj i tak wyglądają kobieco.

     • Chyba że tak… Może idą jeszcze na III-cią zmianę do pracy, gdzieś potańczyć. Teraz rozumiem, nogi muszą być wypoczęte.

 3. Mirosławie Ł. jak ci k…a nie wstyd???

 4. Ale żenująca polityka państwa PIS szukanie ludzi do awansu na potrzeby imprezy.

 5. Beztroski obywatel RP

  Nie widzę tam nikogo z OSP prócz orkiestry dętej z Lubartowa???

  • Na zdjęciu faktycznie nie widać 🙂 A Medalem Prezydenta Miasta Lublin „W uznaniu za ofiarność i szczególne zasługi na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i regionu z podziękowaniem za pełną poświęcenia społeczną służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej Głusk oraz godną naśladowania postawę obywatelską Pan Grzegorz Madej otrzymuje Medal Prezydenta Miasta Lublin”. Medal został odebrany osobiście,szkoda że nie opublikowano zdjęcia..

 6. Nigdy nie potrzebowałem i mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z „waszych usług „ale chciałbym wam panie i panowie podziękować za waszą pracę dla nas wszystkich. DZIĘKUJE!!!

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas