Stop agresji na drodze. W powiecie opolskim wpadł jeden nietrzeźwy kierowca

W piątek na drogach powiatu opolskiego policjanci przeprowadzili akcję „Stop agresji na drodze”. Skontrolowano 370 pojazdów, jeden kierowca zdecydował się na jazdę po alkoholu.

W drugi dzień świąt policjanci przeprowadzili na terenie powiatu opolskiego działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”.

Celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Działania przeprowadzono z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń Alco-Blow, które w ciągu kilku sekund pokazują czy kierowca wcześniej pił alkohol.

-Podczas prowadzonych działań skontrolowano łącznie prawie 370 kierujących. Policjanci ujawnili kierującego w stanie po użyciu alkoholu, zatrzymali jedno prawo jazdy – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z KWP Lublin.

W ciągu minionej doby w województwie lubelskim ujawniono 12 nietrzeźwych kierujących.

2014-12-27 10:58:24
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Cieć z Lubartowskiej

    Skontrolowano 370 pojazdów, jeden kierowca zdecydował się na jazdę po alkoholu – zadęcie jak w wielką trąbę, a wyniki nikłe.
    Z jednej strony można podejrzewać, a nawet i cieszyć, że społeczeństwo mądrzeje, a z drugiej strony wielkie świąteczne zawracanie policyjnej dupy dla jednego ujawnionego moczymordy.
    To ja nie wiem czy to jeszcze po polsku.

    • 1 na 370 to wcale nie mało, jeżeli jeździsz codziennie 50km do pracy ruchliwymi drogami to tak jakbyś co dwa dni trafiał na pijanego z naprzeciwka.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!