Stawiają kolejne fotoradary przy drogach naszego regionu. Z roku na rok ma ich być coraz więcej

Zakończył się montaż kolejnego w naszym regionie urządzenia do pomiaru prędkości. Pod szczególnym nadzorem będzie droga krajowa nr 17.

W ostatnich dniach zamontowane zostało kolejne w naszym regionie urządzenie do pomiaru prędkości. Stacjonarny fotoradar został ustawiony w Łopienniku Nadrzecznym, niedaleko siedziby Urzędu Gminy. W pobliżu jest niebezpieczne skrzyżowanie, z drogami do miejscowości Borowica i Krzywe, w rejonie którego często dochodzi do groźnych sytuacji. Do tego mieszkańcy korzystający ze zlokalizowanego obok przejścia dla pieszych mają się poczuć bezpiecznej.

Urządzenie jak na razie jeszcze nie działa. Nie została określona dokładna data jego uruchomienia. W najbliższym czasie fotoradar przejdzie testy i wtedy będzie mógł rozpocząć pracę. Ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosi 50 km/h.

To kolejne tego typu urządzenie, które zostało zamontowane w ostatnim czasie w naszym regionie. Niedawno informowaliśmy o fotoradarze, który został ustawiony w Fajsławicach. Jest to również droga krajowa nr 17 Lublin – Zamość. Oznacza to, że będzie to trasa z największą liczbą fotoradarów w naszym regionie. Urządzenia są zlokalizowane jeszcze w Łaszczówce, Łabuńkach, Krynicach, Starym Zamościu, Strzyżowicach, Rykach i Starej Dąbi.

Tymczasem pewne jest już, że z roku na rok bedzie wzrastała liczba tych urządzeń. W Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym przygotowywany jest bowiem przetarg na zakup nowych urządzeń do kontroli prędkości. W ciągu sześciu lat CANARD chce zakupić 600 nowych fotoradarów. Część zostanie zamontowana w nowych lokalizacjach, niektóre zastąpią używane dziś stare rejestratory.

IMG_20171130_093724IMG_20171130_093707

(fot. lublin112)
2017-12-02 14:10:28

Zobacz również

41 komentarzy

 1. Nie pozostaje nic niż tylko zakupić wygodne do gryzienia „obicie” na kierownicę i jakoś to znosić. Można też kupić rower i na nim wyładować energię – nikomu przy tym nie robią krzywdy.
  Na pocieszenie dodam: że z wścieklizny drogowej większość wyrasta.

 2. Na początku niech lepiej drogi poprawią, wykonają odpowiednie oznakowanie i oświetlenie skrzyżowań, wybudują porządne zjazdy na posesje oraz pobocza i rowy a dopiero wtedy niech biorą się za fotoradary.

  • Dlaczego tak sądzisz? Ile wypadków zdarza się z braków, które wymieniłeś, a ile na skutek przekraczania prędkości? Zjazdy na posesje znajdują się (w 95%) tylko w obszarach zabudowanych – czyli [50] ewentualnie [70].
   Jeżeli zależy ci na poprawie bezpieczeństwa wjeżdżania/zjeżdżania na posesję to przestrzeganie prędkości jest w Twoim interesie

   • Przez prędkość mało wypadków się zdarza. Najwięcej jest przez nieustąpienie pierwszeństwa, zagapienie się, zmianę pasa bez kierunkowskazów, nie patrzenie w lusterka przy skręcaniu na posesje itd itd. Prędkość ma tylko znaczenie co do impetu uderzenia w tych przypadkach. Ale winowajca to nie ten co przekroczył, a ten co spowodował wypadek kolego.. A to jest OLBRZYMIA RÓŻNICA!!!!
    ps. łykaj te spoty reklamowe jak młody pelikan

    • wpw ci co są bardzo pewni swego zdania to jednocześnie ci którzy zwykle juz niczego sie nowego w zyciu nie nauczą., przestają się rozwijać . Ty jesteś na tej drodze. Wielokrotnie sądy czyniły winnymi tych którzy drastycznie przekroczyli porędkośc pomimo,że byli na drodze z pierwszeństwem . Tak nadmierna predkośc skraca czas reakcji czy to chodzi o drogę hamowania czy utrudnienie przy włączaniu się do ruchu innych pojazdów.

    • załamana strzała

     Po to sa ograniczenia prędkości przed zakrętem, za którym jest skrzyżowanie żeby bezpiecznie wjechać z podporządkowanej jeżeli nic nie jedzie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, że może jechać idiota przekraczający dwukrotnie albo trzykrotnie dozwoloną prędkość w tym miejscu. Poza tym są durnie, którzy nie panują nad prowadzonymi przez siebie samochodami. Dlaczego?

  • Co Ty za kocopoły opowiadasz. Przez ostanie 10 lat nigdzie na świecie stan dróg tak się nie poprawił jak w Polsce.

   • Jeśli masz na myśli te kilka główniejszych dróg, które zostały poprawione, już pomińmy to w jaki sposób to moim zdaniem nie ma o czym rozmawiać. 1 autostrada i 2 ekspresówki niczego nie zmienią.

    • A gdzie ty byłeś że tak plujesz jadem . Polska nie konczy się i nie zaczyna na woj.lub.

    • Wyjdź spod swojej strzechy i pojeździj po Polsce. Wyprostuj się i rozejrzyj się dookoła. Świat zmienia się a ty tego nie zauważasz jeszcze.

   • Drugi fakt: nigdzie w europie nie ma tak złych dróg jak w Polsce..! To są zaniedbania ostatnich 30 paru lat… „nasze” władze w tym czasie zajmowały się rozkradaniem kraju..! Nadal większość dróg w Polsce została wybudowana w PRL…!!!

  • Odpowiednie oznakowanie! – większość użytkowników i ekspertów uważa, że oznakowanie jest przesadne, za duże tych wszystkich znaków. Co do oświetlenia to się zgodzę – niektóre PdP są słabo oświetlone.

  • Bardzo dużo oczekujesz – tak jakbyś nigdy nie chciał, żeby fotoradary działały.
   Fotoradary stawia i nadzoruje CANRD. Co ma do tego właściciel drogi?

   • Bo nie chcę aby działały. Fotoradary nic nie zmienią tak jak nic nie zmieniły w poprzednich latach swojego działania. Na odcinku gdzie jest zainstalowany fotoradar czyt. 200m w jednym kierunku, każdy zwolni a później noga na gaz. Robisz tak ty czy ja i wielu innych. Przede wszystkim edukacja i poprawa infrastruktury drogowej. Oświetlenie przejść dla pieszych i skrzyżowań, czytelne i logiczne oznakowanie a dopiero w następnej kolejności fotoradary.

  • Jak życie pokazuje to na początku najlepiej postawić fotoradary a potem poprawiać drogi.

 3. Ostatnia pora na te urządzenia, żeby odwrócić trend rosnący liczby wypadków.
  Niestety w latach 2016 i 2017 pierwszy raz od kilkunastu lat wzrosła liczba ofiar – są podstawy by przypuszczać, że to przez zlikwidowanie fotoradarów straży gminnych.
  Porządnym kierowcom one nie przeszkadzają i krzywdy nie robią. A zdanie degeneratów drogowych mnie nie obchodzi. Z terrorystami się nie negocjuje.

  • cos mi sie wydaje Franiu ze predkosc twojego procesora nie pozwala przekraczac 100 i masz bol d.. ze inni cie wyprzedzaja,trabia i dlatego tak bardzo bys chcial aby kazdy jezdzil zgodnie z przepisami i cie nie wyprzedzal..prawda?

 4. A w Chełmie z ul. Rejowieckiej zabrali maszt z fotoradarem. Wiadomo coś dlaczego?

 5. Bardzo dobrze, nauczcie się jeździć jak ludzie, pizgające dzikusy!

  • A nie przeraża Cię wizja pustych półek w sklepie? Na zachodzie ludzie umierają z głodu przed fotoradary.

 6. Co to za święto i wydarzenie? Montaż fotoradaru. Toż to powinno być tak powszechne i codzienne jak spuszczenie wody w sedesie. Albo obowiązuje prawo i wszyscy się do niego stosują, albo zamiast zabić się samochodami możemy równie dobrze do siebie strzelać, albo zgodnie z prawem dźgać się nożami.

 7. Za dwa trzy lata temu fotoradary będą gnębić tylko lokalnych mieszkańców bo reszta będzie pomykać ekspresówka.

 8. Słusznie prawisz franiu …z wscieklizny drogowej większość wyrasta ,to choroba na krórą cierpi praktycznie kazdy nasto latek ,po 30 jest już spora poprawa ,a po 40 większość już jest wyleczona .,,,choć trafiają się pojedyncze jednostki które nigdy nie wyrastają

  • z tego wynika ,że wsciekliznę ma ok 40 % kierowców. Sorry to ja nie chcę czekać ąz wyrosną. Jak dla mnie to radary mogą stać co 500 metrów. I mam nadzieją że dołączy też monitoring naszych ekspresówek bo chołota nie potrafi jeżdzić.

 9. Dali 500+ za co bardzo dziekuje, to trzeba foto radarow nastawiac zeby zarobic na te 500+

 10. Bardzo dobrze, w każdej miejscowości powinien być fotoradar, bo co z tego że są znaki ograniczające prędkość jak większość kierujacych się nie stosuje stosuje.

 11. Po ile chodzą spraye w markecie !

 12. przyjezdny z obcego kraju gdzie jest nadmiar polaczkow

  ten poje…..rzad umie ytylko na sile zabierac pieniadze uczciwych obywateli ,a sami kradna w jawny sposob co miesieczne vpremie po 15 tys zl dla ministtra czy ten jeszcze glupi narod tego nie widzi ????????????????????????

  • Jeśli jeździsz przepisowo to nikt na siłę nie zabierze pieniędzy uczciwy obywatelu:)

 13. Nie Nadrzeczny tylko Łopiennik Górny

 14. Proponuję zainstalować sobie Yanosika, w ubiegłym roku trzy mandaty ( dwa drogówka plus fotoradar 10 punktów) W tym toku zrobiłam 86 tysięcy km, żadnego. Aplikacja ta czasem może pomóc.

 15. Od kiedy Ryki są na trasie Lublin-Zamość?

 16. robi zdjecia do dowodow osobistych, paszportow,prawo jazdy jestem juz bankrutem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online