Sprzedawali nieistniejące panele fotowoltaiczne, wyłudzili ponad 7 milionów złotych

Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi oraz wyłudzaniem podatku VAT. Usłyszeli już zarzuty.

Są kolejne zatrzymania do sprawy prowadzonego początkowo przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, a obecnie przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie, śledztwa związanego z fikcyjnym obrotem panelami fotowoltaicznymi. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby podejrzane o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie wyłudzali podatek VAT poprzez wprowadzanie do obiegu fikcyjnych faktur.

Zatrzymani zostali już doprowadzeni do lubelskiej prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzeniami VAT. Jak oszacowano, łączna kwota jaką udało im się w ten sposób uzyskać, wynosi ponad 7 milionów złotych. Wobec jednego z podejrzanych Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Natomiast wobec drugiego, który był słupem użyczającym swych danych do zarejestrowania działalności gospodarczej, dozór policyjny.

W lipcu, w związku z tą sprawą, funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. Wśród nich prezesa i dyrektorów podkarpackiej spółki. Firma ta miała produkować ogniwa prądotwórcze, jednak w rzeczywistości pełniła jedynie rolę tzw. „bufora”, pozorując transakcje handlowe. Działając na terenie całego kraju oraz w Czechach i na Słowacji wprowadzała w latach 2015-2016 do obiegu fikcyjne faktury na zakup ogniw fotowoltaicznych.

(fot. CBA)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. roczny budżet ABW i CBA to ponad miliard złotych czyli prawie 3 mln dziennie !. No i te dzielne instytucje triumfalnie ogłosiły że zatrzymały aferzystów co przez dwa lata wyłudzili 7 mln. No nie wiem czy jest to powód do dumy.

  • Za PO/PSL budżet był podobny a wyniki zerowe. Amber Gold, SKOKi, miliardy z Vat, lewe grupy producenckie (ciekawe, kiedy dobiorą się do Sosnowskiego), wymieniać by długo, Chcesz coś jeszcze dodać?

   • skoro dopisujesz aferę skoków do po/psl to już nikt nic nie doda. Wszystkich zatkało

    • Widzę kolega trochę odstaje od bieżących ustaleń. TVNazi pomija te niewygodne fakty, kto nadzorował w owym czasie KNF?

     • w komunie też byli tacy co tylko tvp oglądali

     • WSZYSCY CZERWONA KARTKE PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH (WIADOMO KOMU)

      NIE NO. NAJLEPSZA JEST TELEWIZJA DOJNEJ ZMIANY. TAM OPRÓCZ PROPAGANDY NAWET PROGNAZA POGODY ZAWSZE JEST DOBRA ?

    • Kolego, ale SKOK to własność pisowców więc jak PO miała to ruszyć? Troszkę się doucz a potem dyskutuj.

   • Frajerze. Skok, KNF to afery pis! Jest jeszcze jedna mafia która teraz robi co chce! Ile jest i było w ostatnich 3latach pożarow, szmat, opon? He. He he to sa ich afery

 2. Kur… I zlodzieje brac sie za nich !!!

  • PO odkrywani tych różnorakich afer za rządów PO/PSL , można wyciągnąć jeden wniosek . PO ch…. była im Ameryka . Tutaj mieli Eldorado i ” zieloną wyspę ” , jak obiecał im Tusk . Nawet gościo nie mając polskiego obywatelstwa był wicepremierem , a na fajrant swojej kadencji ogłosił że dla Polaków ” piniendzy nie ma i nie bendzie „.

   • Dokładnie, chcemy elementarnej sprawiedliwości czyli przepadków mienia tych złodziei ( z tych ukrytych kont także ), długich wyroków skazujących bo zatrzymania to nie wszystko.

   • Etam. Ile teraz w ostatnich latach do Polskich sprowadzona odpadów z Zachodu to ho ho.!_ ten Rząd PIS_z tym nic nie robi! Dziwne. Niema tygodnia aby nie PALIŁY się opony i inne chemikalia. W ciągu ostatnich kilku lat zrobilo z Polski śmietnik Europy!

 3. taki numer musi być przykryty przez urzędnika…

 4. Kochani, nie wytykajcie sobie błędów partii poprzednio i teraz rządzących, zechciejcie o tym pamiętać przy nadchodzących wyborach i wybierzcie tych, którzy mniej ukradną bo już się nachapali.
  Mnie sie widzi, że wygra ta partia, która obieca dać nie 500 plus, a powiedzmy 501 plus i dotrzyma słowa.
  Emerytom i rencistom nie muszą podwyższać, wystarczy, że od tego co dostają podatku nie zabiorą.

  • „wybierzcie tych, którzy mniej ukradną bo już się nachapali.” Jednym słowem Postkomunistów Obywatelskich? Niedoczekanie. Im i ich mocodawcom z Brukseli nigdy nie będzie dosyć.

 5. Od czego jest skarbówka? Zlikwidować tych darmozjadów.

 6. No i ja nigdy nie mogę zrozumieć tego paradosku ….emurytury i renty śmiesznie niskie i nigdy nie ma kasy na podwyżki ,a jak są to jakieś śmieszne grosze …a przecież na ich podwyżkę jest tak prosty ze bardziej być nie może ….nie pobierać podatku od tych żałośnie niskich świadczeń …dlaczego tego nie zrobią ? proste ….bo banda darmozjadów polityków ,musi nas doić od urodzenia aż do śmierci żeby mieć na swoje pensje i nagrody …przecież oni nie skalali i nie skalają się żadną pracą …mu na nich robimy i będziemy robić do końca życia zeby mogli sobie premie i nagrody przyznawać

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika