690 680 960

Sprawili małym pacjentom radość. Wolontariusze odwiedzili szpital dziecięcy (zdjęcia, wideo)

Przebierają się w fantazyjne, różnobarwne stroje i odwiedzają małych pacjentów w szpitalach. Wszystko po to, aby sprawić im radość, a dzięki temu przyczynić się do poprawy ich samopoczucia oraz stanu zdrowia.

W minioną niedzielę małych pacjentów przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie odwiedzili wolontariusze z Fundacji Dr Clown. Od kilkunastu już lat prowadzą oni akcje, w których całkowicie bezinteresownie i z całego serca, dzielą się pozytywną energią i wspierają pacjentów w powrocie do zdrowia. Jak wyjaśniają, chodzi o to, aby zapewnić im dobry humor.

Śmiech bowiem pomaga leczyć pacjentów niezależnie od wieku. Dlatego też odwiedzają szpitale i różnego rodzaju placówki leczniczo-opiekuńcze, gdzie pacjenci zmagają się z bólem, lękiem i samotnością. W miniony weekend podobne działania przeprowadzone zostały również w Hrubieszowie, a także w Gdańsku, Łodzi, Bydgoszczy i Krakowie.

Wolontariusze organizacji, podczas wizyt w placówkach przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i starają się odwrócić uwagę pacjentów od szpitalnej rzeczywistości. W ten sposób starają się przyczynić się do poprawy ich samopoczucia oraz stanu zdrowia. Wszystko za sprawą śmiechu, który wzmacnia motywację do walki z chorobą, oraz minimalizuje napięcie i stres.

.


(fot. wideo – lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. brawo wolontariusze !!!!!!

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas